Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Rosjanie na Ligę Narodów bez Butko i Żigałowa

Rosjanie na Ligę Narodów bez Butko i Żigałowa

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentacja Rosji rozpoczęła przygotowania do Ligi Narodów. Pierwotna lista powołanych siatkarzy obejmowała 25 zawodników, została ona teraz uszczuplona do 16 nazwisk siatkarzy, którzy polecą do Rimini. Z nich trener Tuomas Sammelvuo ma potem wybrać dwunastkę, którą zabierze na igrzyska olimpijskie w Tokio. W Lidze Narodów Rosjanie zagrają bez rozgrywającego Aleksandra Butko oraz atakującego Maxima Żigałowa.

Reprezentacja Rosji 6 maja rozpoczęła przygotowania do sezonu. Na obozie treningowym jest obecnie 16 siatkarzy, którzy przygotowują się do rozgrywek Ligi Narodów. Szeroka kadra zawodników powołanych przez trenera Tuomasa Sammelvuo początkowo liczyła 25 nazwisk.



Według BO Sport w kadrze, którą selekcjoner Sbornej zabierze do Włoch zabraknie rozgrywających Aleksandra Butko i Dmitrija Kowalowa, atakującego Maxima Żigałowa, środkowych Dmitrija Lyzika i Wadima Lichoszerstowa, przyjmujących Andrieja Surmaczewskiego, Siergieja Sawina i Fiedora Woronkowa oraz libero Siergieja Melkozerowa.

Wcześniej fiński szkoleniowiec zapewniał, że z 16-tki, którą zabierze na Ligę Narodów do Rimini, wyłoni 12 zawodników, którzy zagrają w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Reprezentacja Rosji rozpocznie Ligę Narodów 28 maja meczem z Holandią.

Skład reprezentacji Rosji na LN wg BO Sport:

rozgrywający:
Igor Kobzar (Kuzbass Kemerowo)
Pawel Pankow (Dinamo Moswka)

atakujący:
Maxim Michajłow (Zenit Kazań)
Dmitrij Muserskij (Suntory Sunbirds – JPN)
Wiktor Poletajew (Zenit Sankt Petersburg)

środkowi:
Ilia Własow (Dinamo Moskwa)
Artiom Wolwicz (Zenit Kazań)
Ilias Kurkajew (Lokomotiw Nowosybirsk)
Iwan Jakowlew (Zenit Sankt Petersburg)

przyjmujący:
Denis Bogdan (Fakieł Nowyj Urengoj)
Dmitrij Wołkow (Fakieł Nowyj Urengoj)
Jegor Kliuka (Zenit Sankt Petersburg)
Jaroslaw Podlesnych (Dinamo Moskwa)
Anton Semyszew (Dinamo Moskwa)

libero:
Jewgienij Baranow (Dinamo Moskwa)
Walentin Gołubiew (Zenit Kazań)

źródło: inf. własna, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę