Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Superpuchar dla Dinama, kolejny dobry mecz Bednorza

Rosja M: Superpuchar dla Dinama, kolejny dobry mecz Bednorza

W Rosji rozegrano drugą kolejkę spotkań. W jej ramach pojedynek Dinama Moskwa z Zenitem Sankt Petersburg był starciem o pierwsze trofeum w sezonie – Superpuchar. Zdobyli go mistrzowie Rosji, pokonując rywali 3:1. Kolejny dobry mecz rozegrał także Bartosz Bednorz, a jego Zenit Kazań bez straty seta wygrał swoje spotkanie.

Pięciosetowe, choć nierówne spotkanie stoczyli siatkarze Jugry-Samotłor Niżniewartowsk i Uralu Ufa.  Chociaż to gospodarze prowadzili już 2:1, to nie byli w stanie rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść i w tie-breaku lepsi okazali się gracze Uralu. W decydującej odsłonie o wiele lepiej poradzili sobie w ataku, a liderem z 21 oczkami na swoim koncie w całym meczu był Nicolas Marechal. Gazprom Ugra Surgut mecz z Kuzbassem Kemerowo rozpoczął od wygranej w pierwszym secie, ale potem do głosu doszli siatkarze z Kemerowa. To oni wyraźnie wygrali trzy kolejne partie i wyjechali z terenu rywala z kompletem punktów. Wiele dobrego Kuzbassowi dał Alan Sousa. Brazylijczyk zdobył aż 30 punktów. Z 42 ataków skończył 26, do tego dołożył asa i 3 punktowe bloki.

Bez historii był mecz Biełogorie Biełgorod z ASK Niżnyj Nowogorod. Gospodarze jedynie w trzeciej odsłonie pozwolili rywalom przekroczyć granicę 20 punktów, zdominowali rywali w ataku, do tego mieli na swoim koncie aż 12 bloków. Po 4 razy ataki rywali zatrzymywali Aleksiej Samolienko oraz Mohamed Al Hachdadi. Były atakujący Jastrzębskiego Węgla z 16 oczkami był najlepiej punktującym zawodnikiem całego spotkania. O ile dwa pierwsze sety spotkania Neftianiku Orienburg z Lokomotiwem Nowosybirsk były w miarę wyrównane, to w obu lepsi okazali się goście z Nowosybirska. W trzeciej gracze Plamena Konstantinowa triumfowali już pewnie 25:14. Drażen Luburić był liderem swojego zespołu, kończąc mecz z 11 punktami, 10 dołożył Aleksiej Rodiczew, a 9 Iljas Kurkajew.

Szybko swoje spotkanie wygrali podopieczni Aleksieja Werbowa. Zenit Kazań na wyjeździe bez straty seta rozprawił się z Dinamem Okręg Leningradzki. Ekipa ze stolicy Tatarstanu atakowała na poziomie 66% skuteczności, a liderem z 15 oczkami na swoim koncie był Dmitrij Wołkow. Bartosz Bednorz miał 12 punktów, kończąc 11 z 17 ataków i dołożył do tego asa serwisowego. Bednorz był najczęściej zagrywającym siatkarzem w zespole Zenita, a jego przyjęcie pozytywne wyniosło 43%.

Pojedynek Dinama Moskwa z Zenitem Sankt Peteresburg był jednocześnie spotkaniem o Superpuchar. Dinamo prowadziło już 2:0, ale w trzecim secie gościom udało się przedłużyć losy spotkania. Gracze ze stolicy Rosji wygrali jednak zaciętą czwartą część meczu i zapisali na swoim koncie komplet punktów i jednocześnie pierwsze trofeum w nowym sezonie. Cwetan Sokołow miał co prawda zaledwie 35% skuteczności ataku, ale mecz skończył z 19 punktami, aż 6 z nich zdobył bezpośrednio z pola zagrywki. Po stronie zawodników z Sankt Petersburga Jegor Kliuka robił, co mógł, ale nawet jego 20 oczek nie pomogło w doprowadzeniu chociażby do tie-breaka. Na uwagę zasługuje fakt, że było to 11 zwycięstwo z rzędu Dinama nad rywalem z Sankt Petersburga.

Mecz Fakiełu Nowy Urengoj z Jenisejem Krasnojarsk odbędzie się 20 października.