Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja M: Bez niespodzianek na początek play-off

Rosja M: Bez niespodzianek na początek play-off

W lidze rosyjskiej rozpoczęła się faza play-off. Zespoły z miejsc 3-10 walczą o awans do Final Six, w którym stawką będą medale krajowej rywalizacji. Gra na tym etapie play-off toczy się do dwóch zwycięstw i w pierwszych meczach faworyci nie zawiedli, aż trzy z czterech spotkań zakończyły się w trzech setach, a jedną partię przegrał Fakieł Nowy Urengoj.

Błyskawicznie z Gazpromem Jugrą Surgut rozprawili się faworyci z Sankt Petersburga. Zenit potrzebował zaledwie 70 minut, aby zamknąć ten pojedynek na swoją korzyść. Już w premierowej odsłonie podopieczni Tuomasa Sammlvuo wygrali do 14, w dwóch kolejnych do 17. Nie jest zaskoczeniem, że Zenit dominował w każdym elemencie, o czym może świadczyć chociażby fakt 11 asów serwisowych. Liderem ekipy z Sankt Petersburga był Iwan Podrebinkin, który zapisał na swoim koncie 16 punktów.

W trzech setach swoje spotkanie wygrali także zawodnicy Lokomotiwu Nowosybirsk, którzy odprawili z kwitkiem Ural Ufa. Co prawda momentami siatkarze przyjezdnej drużyny walczyli, ale cały czas w wysokiej formie jest Drażen Luburić, który tym razem zdobył 19 oczek. Serbski atakujący zanotował 70% skuteczność, a cała drużyna prowadzona przez Plamena Konstantinowa atakowała na poziomie 61%. Do tego 6 razy punktowała bezpośrednio z pola zagrywki, a autorem 3 asów serwisowych był Marko Ivović.

W 67 minut zakończył się mecz Zenitu Kazań z Jenisejem Krasnojarsk. Goście nie mieli praktycznie nic do powiedzenia, wysoka skuteczność w ofensywie i 9 asów serwisowych pozwoliło ekipie Władimira Alekno całkowicie zdominować boiskowe wydarzenia. W żadnej z partii goście nie byli w stanie dobrnąć do granicy 20 oczek. Liderem Zenita był Maksim Michajłow, który wywalczył 17 oczek, 16 dołożył od siebie Fedor Woronkow. Bartosz Bednorz mecz skończył z 7 punktami na swoim koncie. Polski przyjmujący 8 razy odbierał zagrywki rywali, 50% z nich przyjął pozytywnie, perfekcyjnie 25%. W ofensywie Bednorz skończył 7 z 16 ataków.

Tylko spotkanie Fakieła Nowy Urengoj z ASK Niżnyj Nowgorod zakończyło się w czterech setach. Fakieł przegrał premierową odsłonę po grze na przewagi, ale trzy kolejne padły już łupem zespołu prowadzonego przez Romana Jakowlewa. Prym wiódł Dmitrij Wołkow, który wywalczył 21 punktów. Wspierał go Maksim Żygałow – 18 oczek. Do tego Fakieł miał 13 punktowych zagrywek i 11 bloków.