Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Mecz Lokomotiwu przełożony, lider z Kazania ucieka

Rosja K: Mecz Lokomotiwu przełożony, lider z Kazania ucieka

Mecz 15. kolejki rosyjskiej Superligi pomiędzy trzecim w tabeli Dinamo Moskwa a wiceliderem Lokomotiwem Kaliningrad został przełożony na inny termin. Pauzę swoich bezpośrednich rywali wykorzystało Dinamo Kazań, które w trzech setach uporało się z najsłabszym w lidze Zarieczem Odińcowo i ma już 5 punktów przewagi nad zespołem Malwiny Smarzek. W pozostałych meczach nie było niespodzianek, chyba że za taką można uznać wygraną Lipiecka w Krasnodarze.

Mecz w stolicy Rosji miał być najciekawszym i najbardziej emocjonującym wydarzeniem 15. kolejki Superligi siatkarek. Dinamo Moskwa zajmuje trzecie miejsce w tabeli i ma punkt straty do drugiego Lokomotiwu, który miało podejmować. Niestety, ze względu na zachorowania na COVID mecz ten został przełożony na inny termin.

Pozostałe spotkania tej serii zostały rozegrane bez przeszkód. Pewne zwycięstwo odniosły siatkarki Dinamo Kazań, które w trzech setach rozprawiły się we własnej hali z ostatnim w tabeli Zarieczem Odińcowo i mają już pięć punktów przewagi nad Lokomotiwem. Po 10 punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyły w tym meczu Samanta Fabris i Tatiana Kadoczkina, punkt mniej na swoim koncie miała Angelina Spierskaite. Czwarta w tabeli Tulica Tuła pokonała w Mińsku Minczankę 3:1, odrabiając straty do czołowych miejsc w tabeli. Do wygranej zespół z Tuły poprowadziły Anastazja Azanowa (19 pkt.) oraz Anastazja Bawykina (18 pkt.).

Nie było niespodzianek w meczach Urałoczki Jekaterinburg i Protonu Saratow, które również aspirują do walki o medale w tym sezonie. Urałoczka we własnej hali pokonała 3:0 Spartę Niżnyj Nowgorod, a jej liderką była Jelizawieta Fitisowa (14 pkt.). Proton z kolei po trzech wygranych setach odniósł wyjazdowe zwycięstwo z Jenisiejem w Krasnojarsku. Najwięcej punktów dla zespołu z Saratowska zdobyły Julia Maksimowa (15) oraz Sara Lozo (14).

O małej niespodziance można było mówić po meczu w Krasnodarze, gdzie miejscowe Dinamo uległo niżej notowanemu zespołowi z Lipiecka. Gospodynie dość pewnie wygrały pierwszego seta, w trzech kolejnych musiały jednak uznać wyższość rywalek, wśród których prym wiodła Irina Kapustina (25 punktów). W ostatnim meczu tej kolejki Leningradka wygrała w Sankt Petersburgu 3:0 z Dinamem Czeliabińsk, ale nie było to łatwe spotkanie. Dwa z trzech setów gospodynie rozstrzygnęły na swoją korzyść po walce na przewagi. Liderką Leningradki z 16 punktami na koncie była Jekaterina Sokolczik.