Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Lokomotiw wygrał kolejny mecz bez Smarzek w składzie

Rosja K: Lokomotiw wygrał kolejny mecz bez Smarzek w składzie

Lokomotiw Kaliningrad wygrał w 13. kolejce rosyjskiej Superligi z najsłabszym w lidze Zarieczem Odińcowo. Wicelider tabeli po raz kolejny przystąpił do meczu bez Malwiny Smarzek w składzie. Swój mecz wygrał również lider z Kazania. Dinamo pokonało na wyjeździe Tulicę Tuła i nadal ma dwa punkty więcej od Lokomotiwu. Tuż za plecami zespołu z Kaliningradu czai się Dinamo Moskwa.

Po pierwszej porażce w rosyjskiej Superlidze w 13. kolejce Lokomotiw Kaliningrad wyjechał do Odińcowa, by zmierzyć się z najsłabszym w tabeli Zarieczem. Zespół Malwiny Smarzek pewnie wygrał to spotkanie w trzech setach, a polskiej atakującej już po raz drugi zabrakło w składzie zespołu.

Pod nieobecność Malwiny Smarzek najskuteczniejsze w drużynie Lokomotiwu były Irina Woronkowa (13 pkt.), Anastazja Stalnaja (12 pkt.) oraz Tatiana Jeżak (11 pkt.). Swój mecz wygrało również Dinamo Kazań, które utrzymało dwupunktową przewagę w tabeli nad Lokomotiwem. W poniedziałkowy wieczór zespół z Kazania pokonał w Tule Tulicę 3:1, a świetne spotkanie rozegrały Tatiana Kadoczkina (24 pkt.) oraz Samanta Fabris (21 pkt.). Punkt mniej od Lokomotiwu ma Dinamo Moskwa. Stołeczny zespół wygrał wyjazdowe spotkanie ze Spartą Niżnyj Nowogrod (która tydzień temu pokonała Lokomotiw) w trzech setach i nie stracił kontaktu z czołówką. Najwięcej punktów dla Dinama zdobyła Bułgarka Jelica Wasiljewa (16).

Tulica w tabeli została dogoniona już przez siatkarki Urałoczki, które zrównały się z rywalem punktami. Zespół z Jekaterinburga wygrał po zaciętej walce 3:2 wyjazdowe spotkanie z Jenisjejem Krasnojarsk. Bohaterką zwycięskiego zespołu została Ksenia Parubiec, która zdobyła w tym spotkaniu 32 punkty. Również w pięciu setach na wyjeździe wygrał swój mecz Proton Saratow, który w Sankt Petersburgu pokonał Leningradkę. Po 22 punkty dla zwycięskiej drużyny zdobyły Julija Maksimowa i Włoszka Sara Lozo.

W pozostałych meczach 13. kolejki rosyjskiej Superligi ze zwycięstw cieszyły się zawodniczki Lipiecka i Dinama Krasnodar. Lipieck we własnej hali wygrał 3:1 z Minczanką i zapisał na swoim koncie trzecią wygraną w tym sezonie. Do zwycięstwa zespół poprowadziła Irina Kapustina, która punktowała w tym meczu 30 razy. Dinamo Krasnodar z kolei pokonało po tie-breaku Dinamo Metar Czeliabińsk. 28 punktów dla gospodyń zdobyła Bogumiła Biarda, punkt mniej w drużynie gości miała na swoim koncie Jelena Tkaczewa.

Ta seria spotkań zakończyła pierwszą fazę rundy zasadniczej rosyjskiej Superligi. Już w środę Lokomotiw rozegra kolejne spotkanie, mierząc się w Czeliabińsku z tamtejszym Dinamem.