Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Lokomotiw rozgromił Tulicę w meczu na szczycie

Rosja K: Lokomotiw rozgromił Tulicę w meczu na szczycie

W 11. kolejce rozgrywek rosyjskiej Superligi kobiet będąca w ścisłej czołówce Tulica Tuła podejmowała lidera z Kaliningradu. Lokomotiw rozbił lidera w trzech szybkich setach i zapisał na swoim koncie 11. wygraną z rzędu w rozgrywkach ligowych. Swój mecz wygrała również drużyna Dinama Kazań, która w tabeli ma punkt mniej od zespołu Malwiny Smarzek. Do czołówki dołączyło już Dinamo Moskwa, które zrównało się liczbą punktów z Tulicą.

Mecz w Tule był z pewnością najciekawszym wydarzeniem 11. kolejki rosyjskiej Superligi siatkarek. Gospodynie, które traciły do lidera jeden punkt, podejmowały zespół z Kaliningradu i miały szansę na wyprzedzenie go w tabeli i objęcie przodownictwa przed końcem roku. Szybko jednak okazało się, że nadzieje te są płonne. Lokomotiw po pierwszym wygranym secie do 23 w drugim rozbił gospodynie do… 8. Trzeci set również przebiegał pod dyktando przyjezdnych, które wygrywając 25:22 zakończył to spotkanie w trzech setach i zgarnęły komplet punktów. Była to jedenasta wygrana z rzędu Lokomotiwu w rozgrywkach ligowych. Dobre spotkanie rozegrała Malwina Smarzek, która zdobyła 21 punktów, w tym 15 atakiem przy 45% skuteczności. Polska atakująca dołożyła do tego cztery skuteczne bloki i dwa asy serwisowe.

Swoje spotkanie wygrały również siatkarki Dinama Kazań. Obecne wiceliderki tabeli wygrały dość łatwo 3:0 w Lipiecku i nadal mają tylko punkt straty do Lokomotiwu. Świetny mecz rozgrywała Samanta Fabris, która zdobyła dla zwycięskiej drużyny 18 punktów. Do czołówki dołączyło Dinamo Moskwa po wygranej 3:0 w Krasnojarsku z Jenisejem. Klasą sama dla siebie w tym spotkaniu była Natalia Gonczarowa, która punktowała 24 razy.

Zwraca uwagę kolejna, czwarta już w tym sezonie porażka Urałoczki. Tym razem siatkarki z Jekaterinburga przegrały po tie-breaku w Sankt Petersburgu z Leningradką. W składzie gospodyń błyszczała Anastazja Garelik, która zdobyła aż 37 punktów. W zespole Urałoczki 30 punktów na swoim koncie miała Ksenia Parubiec. Na 6. miejsce w tabeli awansował Proton Saratow po wygranej 3:1 w swojej hali z Dinamem Czeliabińsk. Do zwycięstwa w tym meczu zespół Protonu poprowadziły Anastazja Czernowa (23 pkt.) oraz Włoszka Sara Lozo (22 pkt.).

W pozostałych spotkaniach 11. kolejki Superligi Sparta Niżnyj Nowgorod wygrała z najsłabszym w lidze Zarieczem Odińcowo 3:0, a Minczanka Mińsk pokonała w Krasnodarze miejscowe Dinamo 3:1. W zespole Sparty wyróżniła się Żana Kaskowa (16 pkt.), z kolei w zespole Minczanki 16 punktów zdobyła Nadieżda Smirnowa, o punkt mniej na swoim koncie miały Tatiana Markiewicz i Anastazja Szupieniewa.