Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Lokomotiw przegrał i stracił fotel lidera

Rosja K: Lokomotiw przegrał i stracił fotel lidera

Siatkarki Lokomotiwu Kaliningrad doznały pierwszej ligowej porażki w tym sezonie, przegrywając niespodziewanie we własnej hali 1:3 ze Spartą Niżnyj Nowgorod. Potknięcie lidera wykorzystało Dinamo Kazań, które wskoczyło na fotel lidera i ma już dwa punkty przewagi nad Lokomotiwem. W innym meczu zespołów z czołówki tabeli Dinamo Moskwa pokonało w środę Tulicę Tuła 3:0 i ma już tylko punkt straty do rywali z Kaliningradu.

Po 11 wygranych meczach ligowych w tym sezonie Lokomotiw Kaliningrad przegrał po raz pierwszy mecz w rosyjskiej Superlidze. Zaskoczenie jest tym większe, że zespół Malwiny Smarzek przegrał we własnej hali z 11. w tabeli Spartą Niżnyj Nowgorod, która dzięki trzem zdobytym punktom awansowała na 9. miejsce.

Lokomotiw przystąpił do tego spotkania bez Malwiny Smarzek w składzie, nie podając żadnej przyczyny takiej decyzji. Po porażce w pierwszym secie gospodynie doprowadził wprawdzie do wyrównania, ale kolejne dwie partie znów padły łupem Sparty i niespodzianka stała się faktem. Siatkarki z Kaliningradu nie były w stanie zatrzymać świetnie grających Swietłany Gatiny (26 pkt.) oraz Żanny Kaskowej (21 pkt.).

Porażkę Lokomotiwu wykorzystał wicelider tabeli. Dinamo Kazań wygrało w trzech setach z Jenisejem Krasnojarsk i wysunęło się na pozycję lidera. Co ciekawe siatkarki z Kazania w pierwszym secie rozbił rywala do… 8, a w trzeciej partii ledwo wygrały na przewagi. Liderkami Dinama były Meksykanka Samantha Bricio (20 pkt.) i Tatiana Kadoczkina (18 pkt.). Na trzecie miejsce w tabeli wysunął się zespół stołecznego Dinamo, który pokonał w środę 3:0 Tulicę Tuła i wyprzedził ją w tabeli.

Nie było niespodzianek w meczach w Jekaterinburgu i Saratowie. Urałoczka pewnie w trzech setach rozprawiła się z Lipieckiem, a 19 punktów w tym spotkaniu dla gospodyń zdobyła Ksenia Parubiec. Z kolei Proton wygrał w Saratowsku z Dinamem Krasnodar 3:1 i utrzymał 6. miejsce w tabeli. W zespole Protonu w tym meczu wyróżniała się Anastazja Czernowa (20 pkt.).

W pozostałych meczach 12. kolejki rosyjskiej Superligi Leningradka wygrała 3:1 w Mińsku z Minczanką, a w spotkaniu na dole tabeli Dinamo wygrało w Czeliabińsku z Zarieczem Odińcowo. Zespół Leningradki do wygranej poprowadziły Anastazja Garelik (18 pkt.) i Jewgienia Sikaczewa (17 pkt.). W zespole Dinama Czeliabińsk wyróżniła się Wita Akimowa, która zdobyła 16 punktów.