Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Lokomotiw nie zwalnia, po raz czwarty komplet punktów

Rosja K: Lokomotiw nie zwalnia, po raz czwarty komplet punktów

Lokomotiw Kaliningrad wygrał w lidze rosyjskiej czwarty mecz z rzędu i z kompletem punktów prowadzi w tabeli. Zespół Malwiny Smarzek, która w meczu z Urałoczką zdobyła 16 punktów ma jeden punkt więcej od drugiej w tabeli Tulicy Tuła. Drugiej już porażki w sezonie doznała drużyna Dinamo Moskwa, a tabelę po czterech kolejkach z zerowym dorobkiem punktowym zamyka Zariecze Odińcowo.

W sobotę w czwartej serii spotkań rosyjskiej Superligi Lokomotiw Kaliningrad podejmował we własnej hali Urałoczkę Jekaterinburg. Emocje były tylko w końcówce pierwszej partii, którą gospodynie wygrały na przewagi 27:25. Potem już zdecydowanie dominowały na boisku i po raz czwarty sięgnęły po komplet punktów.

Malwina Smarzek zdobyła w tym spotkaniu 16 punktów, z czego 13 atakiem przy 38% skuteczności. Reprezentantka Polski dołożyła do tego dwa punktowe bloki i jednego asa serwisowego. O dwa punkty mniej dla zespołu Lokomotiwu zdobyła Irina Woronkowa.

Dość niespodziewanym wiceliderem tabeli jest Tulica Tuła, która również ma już cztery wygrane na swoim koncie, jednak punkt mniej od zespołu z Kaliningradu. W piątek zespół z Tuły wygrał 3:0 z Dinamem Krasnodar, ale dwie z trzech partii kończył się walką na przewagi. Liderkami gospodyń były Jekatarina Timoszkowa (16 pkt.) oraz Anastazja Azanowa (16 pkt.).

W najciekawszym meczu kolejki Dinamo Moskwa przegrało we własnej hali 2:3 z Dinamem Kazań. Po łatwej wygranej w pierwszym secie stołeczna drużyna w drugiej partii została rozbita do… 9. W tie-breaku przyjezdne wygrały 15:7 i to one zgarnęły dwa punkty. Duża w tym zasługa Angeliny Lazarenko i Tatiany Kadoczkiny, które zdobyły w tym spotkaniu po 20 punktów. W drużynie gospodyń 21 punktów na swoim koncie miała Natalia Gonczarowa.

W pozostałych meczach z wygranych cieszyły się zespoły Leningradki, Protonu Saratow, Dinama Czeliabińsk i Minczanki. Leningradka pokonała w Krasnojarsku miejscowy Jenisej 3:0, a świetny mecz rozegrała Anastazja Garelik, która zdobyła dla zwycięskiego zespołu 24 punkty. Proton Saratow pokonał na wyjeździe również w trzech setach Spartę Niżnyj Nowograd, a liderką zespołu gości była Włoszka Sara Lozo (18 pkt.). W Czeliabińsku Dinamo wygrało 3:1 z Lipieckiem i były to pierwsze punkty i pierwsze zwycięstwo gospodyń w tym sezonie. 25 punktów dla Dinama zdobyła w tym meczu Wita Akimowa. Zariecze Odińcowo dopiero w czwartej kolejce wygrało pierwszego seta w tym sezonie, jednak ostatecznie uległo Minczance 1:3 i z zerowym dorobkiem punktowym zamyka tabelę rosyjskiej Superligi. W odniesieniu drugiego zwycięstwa przez białoruski zespół spory udział miała Wiktoria Sekrietowa (25 pkt.).