Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Ropoczęły się Orlen mistrzostwa Polski seniorów i seniorek w siatkówce plażowej

Ropoczęły się Orlen mistrzostwa Polski seniorów i seniorek w siatkówce plażowej

fot. Danuta Rękawica

We Wrześni rozgrywane są Orlen mistrzostwa Polski seniorów w siatkówce plażowej. Medalistów poznamy w niedzielę. Z numerami pierwszymi do rywalizacji przystąpili Katarzyna Kociołek/Marta Łodej oraz Piotr Kantor/Jakub Szałankiewicz (wszyscy ORLEN Team). Z powodu różnych dolegliwości zdrowotnych nie grają Michał Bryl/Bartosz Łosiak, czwarty duet ostatniego kontynentalnego czempionatu oraz partner Kantora – Maciej Rudol.

Faworytki i faworyci wygrali swoje mecze. Kociołek z Łodej pokonały najpierw Magdalenę Saad/Aleksandrę Lipską 2:1 (21:11, 18:21, 15:9), a następnie Martynę Kłodę/Justynę Tylutki 2:0 (21:9, 21:12). Kantor z Szałankiewiczem zwyciężyli Aleksandra Czachorowskiego/Filipa Lejawę 2:0 (21:15, 21:15).Lejawa i Czachorowski są w gronie 11-osobowej grupy uczniów spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Tak liczne grono reprezentantów tej placówki cieszy olimpijczyka z Londynu i Rio de Janeiro Mariusza Prudla, obecnie zastępcy dyrektora SMS PZPS d/s siatkówki plażowej. – Zawodniczki i zawodnicy musieli do krajowego czempionatu zakwalifikować się. W eliminacjach dali sobie doskonale radę. We Wrześni spisują się na miarę swoich możliwości. Lejawa i Czachorowski wygrali następny mecz i utrzymali się w turnieju – powiedział Mariusz Prudel. Mariusz Prudel podkreślił, że gra w Orlen mistrzostwach Polski seniorów w Siatkówce Plażowej jest dla spalskiej młodzieży świetnym sprawdzianem przed wrześniowymi mistrzostwami Europy U18 w Grecji oraz mistrzostwami świata U19 w Turcji.

U kobiet bez porażki do ćwierćfinału awansowały pary Gruszczyńska/Wachowicz, Kaczmarek/Wiatr, Legieta/Jochym i Kociołek/Łodej. Pierwsza z tych drużyn pokonała kolejno Kielak i Kruczek oraz Zdon i Zackiewicz. Reprezentantki Tatarek Team w każdym meczu prezentowały równy i wysoki poziom. – Możliwość grania turnieju finałowego mistrzostw Polski we Wrześni to dla mnie ogromna przyjemność. Pochodzę z tego miasta i jestem dumna z tego dla ilu osób tutaj siatkówka plażowa jest prawdziwą pasją. Widać to od razu przy organizacji. Każdy jest w nią zaangażowany i dla wszystkich liczą się przede wszystkim zawodnicy. Boiska jak zawsze przygotowane perfekcyjnie. Poziom rozgrywek u kobiet jest bardzo wysoki i zdecydowanie najbardziej wyrównany od paru dobrych lat. Dla mnie osobiście dużym kopem motywacyjnym jest to, że podczas turnieju otaczają mnie moi najbliżsi i znajomi – mówi Jagoda Gruszczyńska.

U mężczyzn bez porażki w turnieju zostały pary Kantor/Szałankiewicz, Ociepski/Kądzioła, Korycki/Wawrzyńczyk, Kownacki/Sobstyl, Miszczuk/Kruk,  Brożyniak/Janiak, Lewicki/Maziarek i Zdybek/Lewandowski.

Z jedną porażką dzień zakończyła para Groszek/Warzocha. Bardzo cieszę się z udziału w turnieju finałowym Mistrzostw Polski, gdyż uważam to za ukoronowanie całego sezonu ciężkiej pracy. Jestem pierwszy raz we Wrześni, obiekty i samo miejsce jest kameralne, co bardzo mi się podoba. Jesteśmy po piątkowych rozgrywkach w których wygraliśmy mecz, więc był to dla nas bardzo udany dzień. Głęboko wierzymy w kolejne zwycięstwa w dniu jutrzejszym i zakończenie sezonu z przytupem! – mówi Kamil Warzocha

Kobiety:

Kociołek / Łodej vs Saad / Lipska 2:1
Tylutki / Kłoda vs  Radelczuk / Czuryło 2:0
Zdon / Zackiewicz vs  Jakuć / Makaruk 2:0
Kielak  / Kruczek vs Gruszczyńska / Wachowicz 2:0
Łukaszewska / Błasiak vs Wardak / Gierczyńska 2:0
Szczytowicz / Tokarska vs Legieta / Jochym 0:2
Wołoszyn / Chyła vs Ciężkowska / Łunio 2:1
Kaczmarek / Wiatr vs Jundziłł  / Ceynowa 2:1
Kociołek / Łodej vs Tylutki / Kłoda 2:0
Zdon / Zackiewicz vs Gruszczyńska/ Wachowicz 0:2
Łukaszewska / Błasiak vs Legieta / Jochym 2:0
Wołoszyn / Chyła vs Kaczmarek / Wiatr 1:2
Jundziłł / Ceynowa vs Ciężkowska / Łunio 2:1
Szczytowicz / Tokarska vs Gierczyńska / Wardak 0:2
Kielak / Kruczek vs Jakuć / Makaruk 2:1
Radelczuk / Czuryło vs Saad / Lipska 2:1
Jundziłł / Ceynowa vs Zdon / Zackiewicz 2:0
Wardak / Gierczyńska vs Tylutki / Kłoda 0:2
Kielak / Kruczek vs Wołoszyn / Chyła 2:1
Radelczuk / Czuryło vs Łukaszewska / Błasiak 0:2

Mężczyźni:

Kałuża / Brandt vs Czachorowski / Lejawa 1:2
Wawrzyńczyk / Korycki vs Kozłowski / Skrajny 2:0
Szczepanik / Kaczmarek vs Besarab / Beta 0:2
Lech  / Jaroszczak vs Kownacki / Sobstyl 1:2
Nowak / Michalak vs Paszkowski / Chiniewicz 0:2
Zięba / Krasiński vs Ilewicz / Wołoszuk 2:1
Radzikowski / Prus vs Lewicki / Maziarek 0:2
Sdebel / Malec vs Dudek / Dudek 2:0
Kantor / Szałankiewicz vs Czachorowski / Lejawa 2:0
Wawrzyńczyk / Korycki  vs Groszek / Warzocha 0:2
Ociepski / Kądzioła vs Besarab / Beta 2:0
Kownacki / Sobstyl vs Florczyk / Olechnowicz 2:0
Miszczuk / Kruk vs Paszkowski / Chiniewicz 2:0
Zięba / Krasiński vs Brożyniak / Janiak 0:2
Ciemachowski / Sobstyl vs Lewicki / Maziarek 1:2
Sdebel / Malec vs Zdybek / Lewandowski 0:2
Dudek/Dudek vs Czachorowski / Lejawa 1:2
Radzikowski / Prus vs Groszek / Warzocha  1:2
Ilewicz / Wołoszuk vs Besarab / Beta 2:1
Nowak / Michalak vs Florczyk / Olechnowicz 2:0
Lech / Jaroszczak vs Paszkowski / Chiniewicz 2:0
Szczepanik / Kaczmarek vs Zięba / Krasiński 0:2
Kozłowski / Skrajny vs Ciemachowski / Sobstyl 2:1
Kałuża / Brandt vs Sdebel / Malec 0:2

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę