Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Roman Oroń odchodzi z LUK Politechniki Lublin

Roman Oroń odchodzi z LUK Politechniki Lublin

fot. Grzegorz Winnicki

Roman Oroń żegna się z LUK Politechniką Lublin. W dniu dzisiejszym klub poinfmormował o zakończeniu współpracy ze środkowym. Zawodnik reprezentował barwy zespołu z Lublina w sezonie 2019/2020.

Roman Oroń swoją siatkarską karierę rozpoczął w SKS Starogard Gdański. Występujący na pozycji środkowego zawodnik jest wychowankiem tego klubu, występował w tym klubie w latach 2007-2009. Następnie w sezonie 2009/2010 grał w drugiej drużynie Trefla Gdańsk. Z tą ekipą wywalczył awans do 1/2 mistrzostw Polski juniorów. W sezonie 2011/2012 siatkarz przywdział koszulkę francuskiego klubu AL Caudry znajdującego się niedaleko Lille. Z tym klubem cieszył się z awansu z ligi N2 do ligi N1 oraz w pucharze Francji do lat 22 zajął szóste miejsce.W latach 2012-2016 zawodnik reprezentował barwy II ligowego Wisłoka Strzyżów. Następne dwa sezony spędził w ekipie TSV Sanok, po czym przeniósł się do KPS Siedlce. W zespole beniaminka z Lublina siatkarz rozegrał 18 meczów. 28-latek zdobył w minionym sezonie łącznie 87 punktów (55 atakiem, 21 blokiem i 11 zagrywką). Łącznie w I lidze (od momentu, gdy prowadzone są statystyki – przyp. red) zawodnik zdobył łącznie 204 punkty w tym: 132 w ataku, 50 w bloku i zanotował 22 asy serwisowe.

Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze mężczyzn

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę