Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Roland Gergye rozwiązał kontrakt z BBTS-em

Roland Gergye rozwiązał kontrakt z BBTS-em

– Informujemy, że kontrakt z Rolandem Gergye został rozwiązany za porozumieniem stron. Węgierski przyjmujący opuścił już drużynę BBTS i nie wystąpi w niedzielnym meczu z Jastrzębskim Węglem (Jastrzębie-Zdrój, godzina 20.30) – poinformował klub BBTS Bielsko-Biała w swoich mediach.

Przyjmujący trafił do Bielska-Białej przed obecnym sezonem, w barwach BBTS-u rozegrał 16 meczów ligowych, w których zdobył 150 punktów (122 atakiem, 17 blokiem i 11 zagrywką).

Węgierski przyjmujący swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w Volleyballu Kaposfar. Na swoim koncie ma grę w węgierskiej reprezentacji, a w karierze klubowej grał w wielu ligach: niemieckiej (Vfb Friedrichshafen), francuskiej (Beauvais Oise UC, Paris Volley), tureckiej (Galatasaray Stambuł), greckiej Olympiacos Pireus), słoweńskiej (Merkur Maribor). Na swoim koncie ma między innymi mistrzostwo i Puchar Węgier, Puchar Niemiec oraz mistrzostwo i wicemistrzostwo tego kraju, brązowy medal mistrzostw Turcji, Superpuchar tego kraju, wicemistrzostwo Grecji, brązowy medal mistrzostw Słowenii oraz drugie miejsce w Pucharze CEV.

Zespół BBTS-u Bielsko-Biała jest czerwoną latarnią PlusLigi. Drużyna ta zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 5 punktów. Na 19 rozegranych meczów wygrała zaledwie 2. Przypomnijmy, że kilka dni temu z klubem z Bielska-Białej pożegnał się również francuski rozgrywający Pierre Pujol.

źródło: bbtsbielsko.pl, inf. własna