Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Roland Dembończyk: Mam odpowiedź na temat paru zawodników

Roland Dembończyk: Mam odpowiedź na temat paru zawodników

fot. tauron1liga.pl

ZAKSA Strzelce Opolskie na czwartym miejscu zakończyła rywalizację w II Memoriale im. Janusza Sikorskiego. – Na razie mamy bilans bardzo niekorzystny, ale wychodzę z założenia, że punkty trzeba wygrywać w lidze, a nie w sparingach – powiedział po sobotnim pojedynku szkoleniowiec zespołu ze Strzelec Opolskich Roland Dembończyk.

W sobotę w składzie ZAKSY Strzelce Opolskie zabrakło zawodników, którzy zwykle występują w pierwszej szóstce zespołu. Zmiennicy w grze nie ustrzegli się prostych błędów i mimo momentami wyrównanej walki ulegli gospodarzom 0:3. – Dałem szansę potencjalnym rezerwowym. Kiedyś oni też muszą grać. To jest taki okres, że wydaje mi się, że wszyscy powinni grać, a nie tylko ogrywać pierwszą szóstkę. Mieli szansę. Po takim sparingu mam odpowiedź na temat paru zawodników, jak to będzie wyglądało w lidze i po to był potrzebny tego rodzaju sparing – wyjaśnił Roland Dembończyk.Dotychczas siatkarze ZAKSY nie prezentują się najlepiej w sparingach. W ostatnim czasie drużyna prowadzona przez trenera Dembończyka dwukrotnie przegrała z AZS-em AGH Kraków, a wcześniej ulegli również Norwidowi. Szkoleniowiec zespołu podkreślał jednak, że najważniejsze są występy w lidze. – Na razie mamy bilans bardzo niekorzystny, ale wychodzę z założenia, że punkty trzeba wygrywać w lidze, a nie w sparingach – stwierdził trener ZAKSY. – Cel mamy jasny – mamy spokojnie utrzymać się w lidze, a co ugramy więcej, to będzie na plus w lidze, a nie w sparingach – dodał.

W sezonie 2020/2021 liga została powiększona, jednak spadają z niej aż trzy drużyny. Jak zdaniem szkoleniowca ZAKSY będą wyglądać nadchodzące rozgrywki na zapleczu PlusLigi? – Jeśli chodzi o sezon, to cały czas mamy z tyłu głowy, żeby on się rozegrał w zdrowiu i oby odbyły się wszystkie mecze. Aby nie było problemu z przerywaniem czy całkowitym zakończeniem przed czasem rozgrywek. To jest najistotniejsze. A jak będzie liga? Ciężko powiedzieć. Jest dużo zmian w zespołach, trudno teraz określić, jak te zespoły będą grały, ponieważ jest bardzo dużo zmian – zakończył Roland Dembończyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved