Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Roeselare stabilnie, trzech siatkarzy z nowymi umowami

W Roeselare stabilnie, trzech siatkarzy z nowymi umowami

fot. Katarzyna Antczak

Już wcześniej informowaliśmy, że do Knack Roeselare przechodzi Stijn D’Hulst, którym interesował się MKS Będzin. Władzom belgijskiego klubu udało się także utrzymać kluczowych graczy. W zespole zostaje bowiem kapitan Hendrik Tuerlinckx oraz środkowy Pieter Coolman, a także rozgrywający – Sander Depovere. 

Zmagania ligi belgijskiej zakończono bez wyłaniania mistrza kraju. Rozgrywki w Belgii zatrzymano na początku fazy play-off. Siatkarze Roeselare fazę zasadniczą zakończyli na drugim miejscu, tracąc tylko jeden punkt do lidera – Lindeman Aalst. Ostatecznie jednak mistrza kraju nie wyłoniono, a Knack Roeselare rozpoczął już budowę zespołu na nadchodzący sezon.Jak już informowaliśmy na powrót do ligi belgijskiej zdecydował się Stijn D’Hulst, który w poprzednich latach występował we włoskiej Serie A. Kolejnym rozgrywającym w składzie wicemistrzów Belgii z sezonu 2018/2019 będzie Sander Depovere, dla którego będzie to już kolejny sezon w barwach Knack Roeselare. Kontrakt Depovere został przedłużony o trzy lata. To jednak nie jedyny siatkarz, z którym klub zdecydował się przedłużyć współpracę.

Środkowy bloku Pieter Coolman także postanowił zostać w zespole. Będzie to dla niego już dziewiąty rok w Knack Roeselare, występuje w klubie od 2012 roku. W trakcie przerwanych rozgrywek Coolman nabawił się kontuzji prawego kolana, co uniemożliwiło mu grę przez ponad dwa miesiące. Kolejny rok w Knack Roeselare spędzi również kapitan drużyny i doświadczony atakujący – Hendrik Tuerlinckx. Tym samym sezon 2020/2021 będzie już 13. z rzędu w barwach belgijskiego teamu. Tuerlinckx z Knack Roeselare sięgał po 7 Pucharów Belgii, 6 mistrzostw tego kraju i 5 Superpucharów Belgii.

źródło: knackvolley.be, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę