Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Robert Prygiel: Zespół daje powody, żeby wierzyć, że zajdzie daleko

Robert Prygiel: Zespół daje powody, żeby wierzyć, że zajdzie daleko

fot. Stal Nysa

– Dopiero mecz z USA da nam miarodajną ocenę, na co Polskę stać na tym turnieju. Jednak dotychczas jej gra bardzo mi się podoba – powiedział Robert Prygiel były atakujący reprezentacji Polski.

Za siatkarzami reprezentacji Polski dwa wygrane mecze w mistrzostwach świata. Nie stracili jeszcze nawet seta w starciach z Bułgarami i Meksykanami. Prawdziwym sprawdzianem będzie dla nich potyczka z Amerykanami, którą zamkną rywalizację w fazie grupowej.Na razie Polacy nie grali jeszcze z topową drużyną, ale w spotkaniach z Bułgarią i Meksykiem wypadli przekonująco. Uważam, że Bułgarię pokonali w lepszym stylu niż Amerykanie. W tej drużynie jest pomysł na grę, pewność siebie, podoba mi się sposób w jaki przesuwa się po boisku. Zgodzę się z opinią, że dopiero mecz z USA da nam miarodajną ocenę, na co Polskę stać na tym turnieju. Jednak dotychczas jej gra bardzo mi się podoba – powiedział Robert Prygiel, były reprezentant Polski.

Na razie biało-czerwoni nie natrafili na opór ze strony przeciwników, ale taki na pewno pojawi się w fazie pucharowej turnieju. – W ćwierćfinale czy półfinale, kiedy trzeba będzie się bić z mocnymi drużynami, nerwowe momenty przyjdą. Wtedy okaże się czy ta drużyna ma mentalność zwycięzców. Osobiście nie odczuwam niepokoju, bo zespół daje powody żeby wierzyć, że zajdzie daleko – podkreślił były atakujący.

Sporo kontrowersji wzbudza regulamin, zgodnie z którym dla gospodarzy wyniki w fazie grupowej nie mają aż tak wielkiego znaczenia. Do kolejnej rundy bowiem wyjdą z rozstawieniem na pierwszym i drugim miejscu. – Taki regulamin to coś co hamuje rozwój naszej dyscypliny, pokazuje jej słabość i jest dla nie po prostu zły. Nie powinno tak być. Uważam, że regulamin w turniejach tej rangi zawsze powinien być prosty, czytelny, spójny i stały i bez kruczków. Czyli: faza grupowa, jasne zasady wyjścia z grupy, a potem faza pucharowa kiedy przegrywający odpada, a wygrywający idzie dalej. Nie ma wówczas żadnych niedomówień – zakończył Robert Prygiel.

źródło: inf. własna, interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę