Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Robert Kaźmierczak: Pierwsze dwa mecze pokażą naszą formę

Robert Kaźmierczak: Pierwsze dwa mecze pokażą naszą formę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już tylko dwa dni dzielą nas od inauguracyjnego meczu naszych reprezentantów na mistrzostwach Europy. Naszym przeciwnikiem będzie Portugalia, o której statystyk kadry Polski Robert Kaźmierczak mówi, że potrafi być bardzo mocna w ofensywie, jednocześnie podkreśla, że jest to rywal, który popełnia sporo błędów. 

– Na pewno faworyci wyłonią się z grup. Pierwsze dwa mecze pokażą w jakiej formie wchodzimy w turniej. Portugalia to zespół zerojedynkowy, który potrafi mocno zaatakować, ale popełnia też dużo błędów w tym ataku. Druga kolejka z Serbią będzie kluczowa. Później czekają nas przeciwnicy z niższym potencjałem, ale uważać będzie trzeba na każdego do końca. Ważne są miejsca, żeby wyjść z jak najwyższej pozycji i trafić teoretycznie słabszego przeciwnika w następnej fazie – powiedział Kaźmierczak.Reprezentacyjny statystyk cieszy się, że będziemy grać akurat w Polsce, ponieważ tutaj warunki do pracy dla scoutów są komfortowe, w przeciwieństwie do imprez w innych krajach. – Przed nami turniej kończący sezon reprezentacyjny. Pod kątem mojej pracy jest to wielkie wyróżnienie, ale biorąc pod uwagę, że turniej jest w Polsce, to na pewno będziemy mieli wszystko, co potrzebne do pracy. Za granicą często dostajemy miejsca gdzieś pod dachem, nawet jeżeli nie ma kibiców. W Polsce rozwiązania są dużo lepsze, jesteśmy blisko boiska ze wszystkimi udogodnieniami. 

Kaźmierczak przyznaje również, że cały czas obserwuje, co się dzieje w jego klubie, który jest w trakcie przygotowań do sezonu ligowego. – Śledzę i rozmawiam co się dzieje w Skrze. Jestem na bieżąco. Szkoda, że jest tak mało zawodników, bo trudno z taką ilością utrzymać jakość treningów, ale takie są realia mocniejszych zespołów, które mają reprezentantów. U nas kilku siatkarzy musi zakończyć sezon reprezentacyjny, żeby dołączyć do drużyny, ale jestem przekonany, że ci zawodnicy mając nawet tydzień czy półtora tygodnia do ligi, będą w dobrej formie. 

źródło: inf. własna, skra.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę