Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robbert Andringa: Czułem, że możemy wygrać

Robbert Andringa: Czułem, że możemy wygrać

fot. Aleksandra Twardowska

– Jeżeli ktoś powiedziałby nam przed tym dwumeczem, że zdobędziemy z Jastrzębiem cztery punkty, na pewno wzięlibyśmy je w ciemno – stwierdził rozgrywający olsztyńskich akademików Przemysław Stępień po sobotnim meczu. – Patrząc na wygrane spotkanie z Nysą i dwumecz z Jastrzębskim Węglem, widać, że poprawiliśmy swoją grę – przyznał z kolei Robbert Andringa.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w dwumeczu z Jastrzębskim Węglem zdobyli cztery punkty: komplet w starciu w Hali Urania (wygrana 3:1) i jeden na wyjeździe (porażka 2:3). W ligowej tabeli, z dorobkiem 25 „oczek”, akademicy z Kortowa plasują się na 10 pozycji.– Jestem zawiedziony, bo mogliśmy wyjechać stąd z trzema punktami. Niestety w trzecim secie podaliśmy palec drużynie z Jastrzębia, a ona wzięła całą rękę i wygrała ten mecz 3:2. A spotkanie powinno się zakończyć wynikiem 3:0 dla nas – mówił na antenie Radia UWM FM rozgrywający akademików Przemysław Stępień. Ale chwilę później dodał: – Z drugiej strony, jeżeli ktoś powiedziałby nam przed tym dwumeczem, że zdobędziemy z Jastrzębiem cztery punkty, na pewno wzięlibyśmy je w ciemno. Aczkolwiek była szansa na coś więcej. Niestety – nie udało się…

Patrząc w pomeczowe statystyki, gospodarze byli tego dnia lepiej dysponowani w przyjęciu (50% do 40%), byli skuteczniejsi w ataku (51% do 47% skuteczności). Olsztynianie natomiast zdobyli więcej punktów blokiem (10:8) i na zagrywce (7:5). Najskuteczniejszym w drużynie z Jastrzębia-Zdroju był Jakub Bucki (21 pkt.), a u gości – Robbert Andringa (19 oczek). – Uważam, że powinniśmy być zadowoleni z tego, jak zagraliśmy. Patrząc na wygrane spotkanie z Nysą i dwumecz z Jastrzębskim Węglem, widać, że poprawiliśmy swoją grę. Jestem zawiedziony, że przegraliśmy wyjazdowe spotkanie, gdyż czułem, że możemy tutaj wygrać. Z drugiej strony, nikt tydzień temu nie myślał, że w dwumeczu zdobędziemy cztery punkty. Dlatego z tego możemy być zadowoleni – przyznał Andringa.

źródło: indykpolazs.pl, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved