Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robbert Andringa: Awans do play-off matematycznie możliwy, ale nie mamy nad tym kontroli

Robbert Andringa: Awans do play-off matematycznie możliwy, ale nie mamy nad tym kontroli

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Indykpol AZS Olsztyn, przegrywając z GKS-em Katowice ,mocno skomplikował swoją sytuację i szanse na awans do kolejnej rundy. Aktualnie zajmuje 10. lokatę i musi liczyć na potknięcie innych zespołów. – Jeśli chodzi o walkę o play-off, przed weekendem jeszcze wiele od nas zależało. Gdybyśmy wygrali, to wszystko inaczej by wyglądało. Niestety porażka sprawiła, że jesteśmy zależni od wyników innych drużyn. Matematycznie jest to możliwe, ale nie mamy nad tym pełnej kontroli – przyznał Robbert Andringa.

W ramach 25. kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn na wyjeździe rywalizował z GKS-em Katowice. Spotkanie było zacięte, ale ostatecznie to miejscowi mogli cieszyć się ze zwycięstwa. GKS zaprezentował się bardzo dobrze, podbijał sporo piłek, z czym nie mogli sobie poradzić olsztynianie.Ciężko jest określić, czy złość, czy bezradność lepiej opisują porażkę. Trzeba oddać rywalom, że zagrali bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie i w przyjęciu, bo to, co staraliśmy się wykonywać, to katowiczanie podbijali. Zagraliśmy dobrze, ale choć nie popełnialiśmy błędów, to jednak nie zdobywaliśmy punktów. Wynikało to z dobrej postawy przeciwników. Daliśmy się im rozegrać i oni to wykorzystali, zagrali bardzo dobrze – analizował kapitan AZS-u. – Wiadomo, że jedną ze składowych na naszą grę jest mental i głowa, ale to wszystko dzieje się na boisku. Zespół starał się robić, co było w naszej mocy, ale po prostu nie byliśmy w stanie niczym zaskoczyć GKS. Nasze zagrywki, w które wkładaliśmy całą swoją siłę, przyjmowali z łatwością. Także mental jest ważny, ale nie był jednym z czynników, wpływających na naszą postawę – dodał Robbert Andringa.

Porażka z GKS-em spowodowała, że olsztynianie mają obecnie 31 oczek i zajmują 10. lokatę. Do ósmego Ślepska tracą 2 punkty. W ostatniej kolejce Ślepsk zmierzy się ze Stalą Nysa, a katowiczanie (32 punkty, 9. miejsce) z Czarnymi Radom. – Jeśli chodzi o walkę o play-off, przed weekendem jeszcze wiele od nas zależało. Gdybyśmy wygrali, to wszystko inaczej by wyglądało. Niestety porażka sprawiła, że jesteśmy zależni od wyników innych drużyn. Matematycznie jest to możliwe, ale nie mamy nad tym pełnej kontroli – analizował Holender.

Dla przyjmującego starcie z GKS-em było jubileuszowym pojedynkiem w PlusLidze. – Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem, że to już setne spotkanie, bo nie śledziłem tych statystyk. Cieszę się, że tyle meczów w jednej z najlepszych lig na świecie, uważam to za duże osiągnięcie – zaznaczył Robbert Andringa.

* Cała rozmowa Mateusza Lewandowskiego dostępna na stronie Indykpolu AZS-u Olsztyn

źródło: opr. własne, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę