Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Riccardo Marchesi: Chemik zagrał mocno, zwłaszcza zagrywką

Riccardo Marchesi: Chemik zagrał mocno, zwłaszcza zagrywką

fot. Michał Szymański

– To chyba nie tak, że coś nas zablokowało. Myślę, że Chemik zagrał mocno, zwłaszcza zagrywką i było bardzo ciężko przeciwko temu dobrze zagrać. Grali bardzo dobrze w bloku, grali szybką siatkówkę i naprawdę mieli bardzo trudną zagrywkę. To sprawiło nam mnóstwo problemu – mówił po pierwszym meczu półfinałowym trener Radomki Radom Riccardo Marchesi.

– Nie byliśmy w stanie dobrze ustawić rozegrania w pierwszej akcji po przyjęciu, by grać na tę naszą mocną stronę. I to był nasz problem w tym meczu – dodał szkoleniowiec radomskiej drużyny. Jego podopieczne przegrały pierwsze półfinałowe starcie z Chemikiem Police 0:3.– To nie tak, że się zatrzymaliśmy, bo graliśmy, nawet bardzo dobrze. Oczywiście w pierwszym na początku nie przycisnęliśmy i nie mogliśmy sprawić Chemikowi kłopotów w przyjęciu i ustawieniu akcji. A w przełamywaniu setów policzanki są bardzo mocne. I tak to wyglądało, udało nam się wrócić do gry, ale tylko na chwilę – przyznał włoski szkoleniowiec Radomki Riccardo Marchesi.

– W pierwszym i drugim secie, nie chce mówić, że w kluczowych momentach, ale popełnialiśmy mnóstwo naszych głupich, niewymuszonych błędów. Nie poszłyśmy do obrony, nie poszłyśmy do asekuracji, jakieś nieporozumienia – to było powodem porażek w tych dwóch setach. W trzecim secie Chemik zagrał koncertowo i trudno było nam cokolwiek na to odpowiedzieć. W pierwszych dwóch setach jednak można było powalczyć i korzystny dla nas wynik był na wyciągnięcie ręki. Nie wykorzystałyśmy jednak tego – zauważyła Justyna Łukasik.

– Musimy poprawić naszą zagrywkę, bo w tym elemencie byłyśmy dużo słabsze od rywalek. Chemik nas cały czas cisnął zagrywką, odpychał od siatki. My cały czas graliśmy na perfekcyjne piłce w bloku u nich, co przekładało się też na naszą gorszą grę w bloku i obronie – dodała środkowa Radomki.

źródło: opr. własne, Radomka Radom - YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę