Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ricardo Lucarelli wreszcie przyleciał do klubu

Ricardo Lucarelli wreszcie przyleciał do klubu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nowy siatkarz Trentino Volley Ricardo Lucarelli, po tygodniach oczekiwania, mógł wreszcie opuścić ojczyznę i wyjechać do Włoch. W wyniku epidemii przekraczanie granicy Brazylii zostało ograniczone, a przyjmujący nie mógł dołączyć do klubu, który kilka tygodni temu rozpoczął treningi.

Zawodnik zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z bliskimi, pisząc, że pożegnania zawsze bywają trudne. „Mimo że daleko, zawsze będziemy blisko” – podpisał fotografię.Po prostu jedź, będziemy za tobą tęsknić!” – odpisał mu rozgrywający reprezentacji Brazylii Bruno Rezende, który w kolejnym sezonie zagra w rodzimym klubie Funvic Taubate.

Podpisanie kontraktu z włoskim klubem to pierwszy transfer 28-latka poza ojczyznę. Wcześniej bronił barw brazylijskich zespołów, z którymi wywalczył mistrzostwo i puchar kraju oraz trzy krążki Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej.

Trentino rozpoczęło treningi w pierwszej połowie lipca, bez Lucarellego, który utknął w ojczyźnie, w związku z ograniczeniami w przekraczaniu granicy i wydawaniu wiz. Na pierwsze spotkania w klubie nie przyjechali także dwaj Serbowie: Srecko Lisinac i Marko Podrascanin, którzy w poprzednim miesiącu uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Nowy klub Lucarellego będzie czwartym uczestnikiem kolejnej siatkarskiej Ligi Mistrzów. Dołączy do Cucine Lube Civitanova, Sir Safety Perugia i Modena Volley.

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved