Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rezygnacja 4 drużyn z udziału w ME U18

Rezygnacja 4 drużyn z udziału w ME U18

fot. Klaudia Piwowarczyk

EuroVolleyU18 2020 rozpocznie się w najbliższą sobotę 5 września w Lecce i Marsicovetere, Mimo to nie wszystkie drużyny, które zakwalifikowały się do udziału w rozgrywkach, wezmą w nich udział.

Niestety, z powodu wciąż obowiązujących ograniczeń w podróżowaniu oraz w odpowiedzi na pandemię koronawirusa, cztery drużyny – Rosja, Finlandia, Słowacja i Francja – wycofały się z udziału w turnieju. Federacja Rosyjska jako pierwsza podjęła taką decyzję, opierając się na szeregu przyczyn związanych z pandemią COVID-19, takich jak obowiązujące restrykcje (Rosja nie posiada międzynarodowych połączeń transportowych ze zdecydowaną większością krajów europejskich) oraz mając na uwadze troskę o zdrowie graczy.Po tym, jak jeden przypadek zarażenia koronawirusem pojawił się wśród członków Reprezentacji Słowacji U18, ona także musiała zrezygnować z gry na EuroVolley.

Listę zespołów, które nie wezmą udziału w rozgrywkach zamknęły Finlandia i Francja. Francuska federacja tłumaczyła swoje wycofanie się faktem, że po przyjeździe do Włoch siatkarze będą musieli udać się na tygodniową izolację.

Rezygnacja tych drużyn z udziału w rozgrywkach oznacza, że każda z grup liczyć będzie cztery, a nie jak wcześniej planowano sześć zespołów.

Grupa I (Marsicovetere): Włochy, Belgia, Bułgaria, Turcja
Grupa II (Lecce): Białoruś, Czechy, Niemcy, Polska

Prawdopodobnie korektom ulegnie przez to terminarz mistrzostw.

Transmisje spotkań przeprowadzone będą na kanale YouTube Włoskiej Federacji Piłki Siatkowej.

źródło: opr. własne, pzps.pl, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved