Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Reprezentantka Polski w Grot Budowlanych

Reprezentantka Polski w Grot Budowlanych

fot. smspzps.pl

Kompletowane ekipy trenera Krzyształowicza na nowy sezon trwa. Urodzona 10 kwietnia 2002 roku w Łodzi, grająca na pozycji rozgrywającej, Martyna Łazowska w przyszłym sezonie wystąpi w barwach Grot Budowlanych Łódź.

Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w zespole MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki pod okiem trenera Krzysztofa Filipowicza. W 2017 roku przeniosła się do Szczyrku i tam rozpoczęła edukację w trzeciej klasie gimnazjum oraz treningi w elitarnej Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej. W tym roku Martyna Łazowska stanie się absolwentką SMS-u.Młoda rozgrywająca szybko zyskała uznanie w oczach trenera Jacka Nawrockiego i otrzymała powołanie na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski. Nie jest to jednak pierwszy sezon Martyny w biało-czerwonych barwach. Dotychczas otrzymywała powołania na zgrupowania swoich kategorii wiekowych, a w ubiegłym roku, mając osiemnaście lat, zadebiutowała w seniorskiej kadrze podczas meczu towarzyskiego ze Szwajcarią. Debiut był niezwykle udany, ponieważ zakończony zwycięstwem. Polki pokonały Szwajcarki 3:1, a w kolejnym meczu 3:2.

Wraz z MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski młodziczek w 2016 roku oraz srebrny medal mistrzostw Polski kadetek w 2018.

– Zespół Grot Budowlanych Łódź pozostawał w moim zainteresowaniu od dawna, a na wybór tego zespołu złożyło się wiele elementów, zarówno związanych  z grą w siatkówkę, jak i tych rodzinnych. Cieszę się, że w następnym sezonie będę mogła zagrać w barwach Grot Budowlanych Łódź! Chciałabym zdobyte dotychczasowe umiejętności wykorzystać na jak najefektywniejszą grę w  drużynie, czerpiąc przy tym naukę i doświadczenie. To dla mnie wyróżnienie, jako młodej zawodniczki wkraczającej w klimat seniorskiej siatkówki. Mam nadzieję, że przyszły sezon przyniesie nam dużo pozytywnych emocji i wrażeń – powiedziała nowa rozgrywająca Martyna Łazowska.

– Martyna jest utalentowaną siatkarką. Mimo młodego wieku już otrzymała powołanie do kadry seniorek. Idealnie wpisuje się w nasz projekt „Młoda Polska”. Mam nadzieję, że razem z Julką Nowicką stworzą doskonały duet rozgrywających w naszym zespole. Cieszę się, że debiut Martyny w najwyższej polskiej lidze będzie miał miejsce w Łodzi i w barwach Grot Budowlanych. Martyna jest kolejną zawodniczką w naszym zespole, która pochodzi z regionu łódzkiego  – powiedział Marcin Chudzik.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Tauron Ligi

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę