Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Reprezentantka Polski oficjalnie w jednym z najlepszych włoskich klubów

Reprezentantka Polski oficjalnie w jednym z najlepszych włoskich klubów

fot. fivb-org

W poniedziałek Igor Gorgonzola Novara ogłosił oficjalnie pozyskanie liderki reprezentacji Polski – Malwiny Smarzek-Godek. Związała się ona z klubem z Novary dwuletnią umową. Sezon 2020/2021 będzie już trzecim spędzonym przez nią we Włoszech.

Od kilku tygodni pojawiały się pogłoski o przenosinach Malwiny Smarzek-Godek do Novary. W poniedziałek stały się one faktem, bowiem Igor Gorgonzola oficjalnie ogłosiła pozyskanie atakującej reprezentacji Polski. Malwina Smarzek-Godek ma za sobą dwa udane sezony w drużynie z Bergamo. Wcześniej broniła przez dwa lata barw Chemika Police, z którym sięgnęła po Puchar Polski i wywalczyła dwukrotnie mistrzostwo Polski. Natomiast do Polic przeniosła się z Legionowa, gdzie również spędziła dwa sezony.W Novarze nie ukrywają zadowolenia z pozyskania polskiej skrzydłowej. – Malwina łączy młody wiek z dużym doświadczeniem na arenie międzynarodowej. Wraz z nami będzie kontynuowała swoją ścieżkę rozwoju, którą podąża od kilku lat. Mieliśmy okazję docenić ją w ciągu dwóch ostatnich lat, kiedy grała w naszych rozgrywkach. Jest to dziewczyna entuzjastycznie nastawiona do nowej przygody – podkreślił Enrico Marchioni.

Smarzek-Godek z klubem z Novary związała się dwuletnim kontraktem. 24-letnia atakująca nie może doczekać się już rozpoczęcia nowej przygody. – Novara była dla mnie snem. Zdałam sobie sprawę, że zaczyna się nowa przygoda. Chciałam zostać we Włoszech i kontynuować tutaj moją karierę. Cieszę się, że mogę to zrobić w jednym z najlepszych klubów na świecie. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu – zadeklarowała polska atakująca.

źródło: agilvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved