Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Reprezentant Macedonii Północnej przejdzie do Zawiercia

Reprezentant Macedonii Północnej przejdzie do Zawiercia

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentant Macedonii Północnej, rozgrywający Ǵorǵi Ǵorǵiew, został nowym Jurajskim Rycerzem. Były siatkarz Paris Volley podpisał roczny kontrakt z klubem.

Choć to stosunkowo młody rozgrywający, to ma już wiele międzynarodowego doświadczenia – chwalił Macedończyka trener Igor Kolaković.To bardzo pracowity i oddany drużynie gracz, który bardzo wiele wniesie do rywalizacji w zespole – dodaje szkoleniowiec Jurajskich Rycerzy.Ǵorǵi Ǵorǵiew zaczynał seniorską karierę już jako 17-latek w bułgarskim klubie Marek Junion-Iwkoni Dupnica. Zdobył z nim czterokrotnie mistrzostwo Bułgarii i trzy razy występował w fazie grupowe Ligi Mistrzów. Jako nastolatek debiutował też w reprezentacji Macedonii Północnej, w której już wcześniej występował jego starszy brat, Nikola. Z kadrą Ǵorǵi zdobył trzykrotnie srebro i raz brąz Ligi Europejskiej, a w 2019 roku wywalczył historyczny awans na mistrzostwa Europy.

W 2015 roku Ǵorǵi przeniósł się do ligi tureckiej, do ekipy Maliye Piyango Ankara. Występował w niej przez trzy lata, w ostatnim sezonie docierając do półfinału Pucharu Challenge, w którym turecki klub po dramatycznym Złotym Secie uległ późniejszemu zwycięzcy, ekipie Bunge Rawenna. W 2018 roku Ǵorǵiew trafił do Paris Volley. Postanowił zostać w Paryżu mimo karnej degradacji i po roku wraz z klubem wrócił do Ligue A. W momencie przerwania sezonu 2019/2020 paryżanie czekali na występ w Final Four Pucharu Francji i walczyli o ligowe play-offy, tracąc na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej zaledwie punkt do 6. miejsca. Wielu ekspertów wskazywało, że tak dobra postawa beniaminka to w dużej mierze właśnie zasługa Ǵorǵiewa.

Teraz Ǵorǵi postanowił podążyć śladami Taichirō Kogi i również przenieść się z Paryża do Zawiercia. – Słyszałem mnóstwo dobrych rzeczy o klubie, jego organizacji i ambicjach – wytłumaczył powody decyzji o dołączeniu do Aluron Virtu CMC Ǵorǵiew. – Poza tym chciałem grać w PlusLidze, jednej z najmocniejszych lig na świecie. Są tutaj wspaniali kibice i wysoki poziom, chcę poczuć to na własnej skórze – dodał reprezentant Macedonii.

– Proponując, by Ǵorǵi dołączył do naszego zespołu, zależało nam nie tylko na konkurencji na pozycji rozgrywającego, ale też na wzajemnym uzupełnianiu się – powiedział prezes Kryspin Baran.Ǵorǵi to bardzo ambitny zawodnik. Jestem pewien szczególnego zaangażowania, ponieważ w styczniu poprowadzi swoją reprezentację w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Fakt, że wybrał Zawiercie, mając oferty z rynku włoskiego, zawdzięczamy też zapewne pozytywnej rekomendacji jego brata – zaznaczył Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę