Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Reprezentant Brazylii nie może wyjechać z kraju

Reprezentant Brazylii nie może wyjechać z kraju

fot. Klaudia Piwowarczyk

Brazylijski przyjmujący Ricardo Lucarelli utknął w ojczyźnie. W wyniku epidemii przekraczanie granicy zostało ograniczone, a konsulaty wstrzymały wydawanie wiz. Zawodnik w przyszłym sezonie zagra w barwach włoskiego Trentino Volley, który rozpoczął już treningi.

Włoski konsulat w Sao Paulo wydał ostrzeżenie, że jego priorytetem jest troska o obywateli Włoch, „którzy chcą i powinni opuścić Brazylię”. Obcokrajowcy znajdują się w znacznie bardziej skomplikowanej sytuacji. – Nie wiem kiedy będę mógł wyjechać. Nie dostałem wizy. Konsulat jest zamknięty i nie jestem w stanie niczego załatwić. Na razie czekam, ale póki co nie wyznaczono mi nawet daty spotkania – mówił Lucarelli dla brazylijskiej strony webvolei.Podpisanie kontraktu z włoskim klubem to pierwszy transfer przyjmującego poza ojczyznę. Trentino rozpoczęło już treningi, bez Lucarellego oraz dwóch Serbów: Srecko Lisinaca i Marko Podrascanina, którzy w poprzednim miesiącu uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Niedawno poinformowano, że nowy klub Lucarellego będzie czwartym uczestnikiem kolejnej siatkarskiej Ligi Mistrzów. Dołączy do Cucine Lube Civitanova, Sir Safety Perugia i Modena Volley.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved