Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Reprezentacje Szwajcarii rozpoczynają przygotowania do kwalifikacji EuroVolley

fot. cev.eu

Drużyny narodowe Szwajcarii mają historyczne szanse udziału w kwalifikacjach do EuroVolley 2021. Obie reprezentacje rozpoczną przygotowania wkrótce po tym, jak kraj złagodzi rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Treningi i zgrupowania szwajcarskich drużyn narodowych rozpoczną się w najbliższych dniach. Nie będzie to jednak nic podobnego do tego, co gracze znają i są przyzwyczajeni. Zamiast brać udział w obozach treningowych, meczach towarzyskich za granicą i wspólnych zajęciach z zagranicznymi drużynami w Szwajcarii, będą trenować wyłącznie na arenie Betoncoupe Arena w Schönenwerd przez następne dwa miesiące. Głównym celem obu reprezentacji jest, aby dobrze spisać się w kwalifikacjach EuroVolley, które odbędą się tego lata.Anne-Sylvie Monnet jest odpowiedzialna za drużyny narodowe Szwajcarii. Jest optymistką pomimo pojawiających się trudności. – Wiele rzeczy jest nadal niepewnych, ale wszystkie uczestniczące zespoły są zdeterminowane, aby znaleźć rozwiązanie, aby kwalifikacje EuroVolley mogły odbyć się późnym latem 2020 r – stwierdziła. CEV podejmie ostateczną decyzję w sprawie organizacji tych meczów najpóźniej do 1 lipca, mając na uwadze terminy ustalone w styczniu 2020 roku dla wszystkich przełożonych spotkań. Obie reprezentacje zamierzają solidnie przygotować się do czekających ich meczów kwalifikacyjnych. – Dlatego planowana liczba treningów i zgrupowań będzie utrzymywana do tej daty. Gdy kobiety rozpoczną w tym tygodniu dwutygodniowy obóz treningowy, mężczyźni będą się spotykać na odosobnionym treningu w każdy poniedziałek i czwartek w czerwcu. Do tych treningów zaproszono odpowiednio 21 siatkarek i 20 siatkarzy. W lipcu oba zespoły będą zajęte prawie ciągłymi treningami w Schönenwerd –  dodała.

Oprócz rozpoczęcia przygotowań do kwalifikacji EuroVolley, nowe zespoły trenerskie również będą mogły pracować w zamkniętych pomieszczeniach. Nowa trenerka reprezentacji kobiet, Saskia van Hintum, może liczyć na większość zawodniczek, które rozegrały mecze EuroVolley 2019 w Bratysławie. Tylko Livia Zaugg zdecydowała się nie dołączyć do drużyny narodowej z powodów osobistych. Gabi Schottroff i Chiara Petitat wciąż dochodzą do siebie po kontuzjach. Mario Motta, trener reprezentacji mężczyzn, ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Powrót Schönenwerda, Leandro Gerbera, jest szczególnie satysfakcjonujący.

Reprezentacja Szwajcarii mężczyzn będzie grała ze Słowacją, Albanią i Rumunią w grupie E. Kobiety mają zmierzyć się z Białorusią i Estonią w grupie A.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę