Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Reprezentacja Ukrainy rozegra mecze Złotej Ligi Europejskiej w Łodzi

Reprezentacja Ukrainy rozegra mecze Złotej Ligi Europejskiej w Łodzi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Ukrainy rozegra swoje mecze domowe w Łodzi. Na przełomie maja i czerwca ukraińscy siatkarze zmierzą się z Macedonią Północną, Chorwacją i Belgią w spotkaniach fazy grupowej CEV Golden European League. Wszystkie mecze odbędą się w łódzkiej Sport Arenie, a kibice będą mogli obejrzeć je z perspektywy trybun całkowicie za darmo.

Reprezentacja Ukrainy ponownie zawita do Łodzi, lecz tym razem mowa tu o siatkarzach, którzy z roku na rok radzą sobie coraz lepiej na międzynarodowej arenie. Tym razem podopieczni trenera Ugisa Krastinsa zmierzą się w rozgrywkach CEV Golden European League, a ich rywalami w fazie grupowej będą kadry Macedonii Północnej, Chorwacji oraz Belgii.W składzie drużyny prowadzonej Krastinsa nie brakuje klasowych zawodników. Jednym z nich będzie kapitan kadry – Ołeh Płotnicki, który od kilku sezonów reprezentuje klubowe barwy jednego z najlepszych zespołów świata Sir Safety Perugia. Nie zabraknie również twarzy znanych z występów w polskiej PlusLidze, którą reprezentować będą m.in. Jurij Semeniuk (Projekt Warszawa), Illa Kowalow (Cuprum Lubin) czy Wasyl Tupczij (Barkom-Każany Lwów). Sam trener Krastins prowadzi również występujący w polskich rozgrywkach Barkom-Każany Lwów.

Ukraińcy rozpoczną swoje grupowe zmagania od starcia z Macedonią Północną. Mecz odbędzie się w sobotę 27 maja o godz. 19:00 w Sport Arenie w Łodzi przy ul. Aleja Unii Lubelskiej 2. Wstęp na to oraz pozostałe domowe spotkania Ukrainy będzie całkowicie darmowy, a obiekt będzie otwarty na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Kolejnym spotkaniem podopiecznych trenera Krastinsa będzie mecz z Chorwacją, który odbędzie się w środę 31 maja o godz. 19:00 również w łódzkiej Sport Arenie. Po tym starciu Ukraińcy rozegrają wyjazdowe spotkania i powrócą do Łodzi na ostatni mecz grupowy z Belgią, który zaplanowano na 14 czerwca na godz. 19:00.

Organizację spotkań reprezentacji Ukrainy w Polsce wspomaga występujący w PlusLidze zespół Projekt Warszawa.

Skład reprezentacji Ukrainy na rozgrywki CEV Golden European League 2023:

Rozgrywający: Witalij Szczytkow, Jurij Synycia

Atakujący: Wasyl Tupczij, Danił Piwowarenko

Przyjmujący: Ołeh Płotnicki, Illa Kowalow, Timothy Poluyan, Witalij Kuczer, Jewgienij Kisiluk, Dmytro Janczuk

Środkowi: Jurij Semeniuk, Dmytro Teriomenko, Maksym Drozd, Władysław Szczurow

Libero: Dmytro Kanajew, Aleksander Bojko

 

Mecze domowe reprezentacji Ukrainy:

1. kolejka: Ukraina – Macedonia Północna
27 maja (sobota), godz. 19:00 – Łódź Sport Arena

2. kolejka: Ukraina – Chorwacja
31 maja (środa), godz. 19:00 – Łódź Sport Arena

5. kolejka: Ukraina – Belgia
14 czerwca (środa), godz. 19:00 – Łódź Sport Arena

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Europejska, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę