Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Reprezentacja Polski U20 dwukrotnie sprawdziła formę przed mistrzostwami Europy

Reprezentacja Polski U20 dwukrotnie sprawdziła formę przed mistrzostwami Europy

Reprezentanci Polski do lat 20 w najlepsze przygotowują się do mistrzostw Europy, do których przystąpią za niespełna miesiąc. Biało-czerwoni stoczyli dwa mecze towarzyskie na pełnym dystansie z zawodnikami z Bułgarii oraz Francji. W każdym z nich wygrali tylko seta, choć pojedynek z Bułgarami był bardzo wyrównany.

POLSCY SIATKARZE NIE PRÓŻNUJĄ

Reprezentacja Polski do lat 20 aktualnie pod wodzą trenerów Sebastiana Pawlika, a także Macieja Zendeła jest w trakcie rozgrywania meczów kontrolnych we francuskim Strasburgu. Dotychczas młodzi siatkarze znad Wisły stoczyli dwa spotkania. Samo określenie ich meczami kontrolnymi wcale nie jest mylne, ponieważ zespołu umówiły się na rozegranie pięciu setów. Za pierwszym razem biało-czerwoni przegrali z Bułgarami 1:4. Niemniej jednak potyczka ta była wyrównana, w dwóch setach doszło do gry na przewagi, a w każdej z partii Polacy przegrywali maksymalnie różnicą trzech oczek.

Polska – Bułgaria 1:4
(27:29, 23:25, 25:22, 24:26, 12:15)

Polska: Bień (1), Chaciński (5), Urbańczyk (8), Brzostowicz (10), Nowak (8), Rybak (20), Granieczny (libero) oraz Szpernalowski (1), Nowik (2), Kukie (4), Momot (1), Grzyb (4), Nowak (2), Kubacki (libero)

Zespół z Polski nie sprostał także w konfrontacji z Francuzami, wygrywając również zaledwie seta. W przypadku batalii z Trójkolorowymi, reprezentacja Polski wojowała w piątej odsłonie o polepszenie ogólnego rezultatu, ale uległa po grze na przewagi do 16.

Polska – Francja 1:4
(22:25, 16:25, 23:25, 25:18. 16:18)

Polska: Bień (1), Nowik (9), Urbańczyk (9), Brzostowicz (9), Nowak (13), Rybak (4), Granieczny (libero) oraz Szpernalowski, Grzyb (3), Nowak (21), Kubacki (libero)

MISTRZOSTWA EURopy tuż tuż

Polska reprezentacja przygotowuje się do mistrzostw Europy do lat 20, które zaplanowano na przełom sierpnia oraz września. Turniej ten zostanie rozegrany dokładnie w dniach 26 sierpnia – 7 września w Serbii oraz w Grecji. W imprezie weźmie udział w sumie szesnaście zespołów, które zostały przydzielone do dwóch grup w drodze losowania. Po dwie najlepsze awansują do półfinałów. Biało-czerwonym przyjdzie w I grupie rywalizować z drużynami z następujących krajów:  Serbii, Francji, Turcji, Finlandii, Austrii, Ukrainy oraz Łotwy.