Strona główna » Kadra zawężona! Nikola Grbić skreślił dwóch zawodników

Kadra zawężona! Nikola Grbić skreślił dwóch zawodników

pzps.pl

fot. volleyballworld.com

Polscy siatkarze trenują na zgrupowaniu w Spale przed wrześniowymi mistrzostwami świata. Do dziś było ich osiemnastu, jednak w sobotę przekazano informację o zawężeniu składu. Nikola Grbić zrezygnował z dyspozycji Bartłomieja Bołądzia i Mateusza Poręby.

Cel: Mistrzostwa świata

Reprezentacja Polski siatkarzy po zdobyciu złota Ligi Narodów, teraz obierze za cel tytuł mistrza świata. Czempionat rozpocznie się 12 września, a po raz pierwszy w historii ich organizatorem będą Filipiny.

Biało-czerwoni przystąpią do turnieju jako srebrni medaliści z 2022 roku. Już teraz wiadomo, że skład będzie się znacznie różnił, w porównaniu od tego sprzed trzech lat. Nikola Grbić początkowo zabrał na zgrupowanie w Zakopanem 18 zawodników. Do składu, który wywalczył medal Ligi Narodów, dołączyli wówczas Bartosz Kurek i Norbert Huber, którzy wcześniej trenowali indywidualnie po urazach.

Nikola Grbić odesłał dwóch siatkarzy

W sobotę Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał informację, że grupę zawężono do 16 nazwisk. W dalszych treningach nie będą brali udziału Bartłomiej Bołądź oraz Mateusz Poręba. – Dziękuję Bartkowi i Mateuszowi za miesiące wspólnej pracy. Bardzo doceniam ich wkład i zaangażowanie w pierwszą część sezonu, których efektem jest złoty medal Siatkarskiej Ligi Narodów – przekazał selekcjoner.

Wygląda więc na to, że wracający po kontuzji kapitan reprezentacji Polski, Bartosz Kurek oraz środkowy Norbert Huber, mają się już dobrze. W Zakopanem wciąż trenuje także Maksymilian Granieczny. Młody libero w ostatnim czasie zmaga się z problemami zdrowotnymi, o czym informowaliśmy tutaj.

Warto zaznaczyć, że obaj odesłani gracze wciąż będą do dyspozycji trenera, w przypadku ewentualnej kontuzji któregoś z zawodników.

Skład reprezentacji Polski aktualnie trenujący w Zakopanem:

rozgrywający: Marcin Komenda, Jan Firlej
atakujący: Bartosz Kurek, Kewin Sasak
przyjmujący: Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Kamil Semeniuk, Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk
środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Szymon Jakubiszak, Jakub Nowak
libero: Jakub Popiwczak, Mateusz Czunkiewicz, Maksymilian Granieczny

Zobacz również:
Wszystkie nieszczęścia na raz – reprezentacja Polski i jej kontuzje

PlusLiga

  • Norwid Częstochowa przedłużył umowę z przyjmującym

    Norwid Częstochowa przedłużył umowę z przyjmującym

  • PlusLiga. Cuprum Stilon Gorzów pomimo plotek dopiął swego

    PlusLiga. Cuprum Stilon Gorzów pomimo plotek dopiął swego