Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Reprezentacja Polski juniorek z brązowym medalem ME

Reprezentacja Polski juniorek z brązowym medalem ME

fot. CEV

To z pewnością spory sukces młodych polskich zawodniczek. Reprezentacja juniorek prowadzona przez trenera Wiesława Popika zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy siatkarek do lat 19. W decydującym meczu biało-czerwone pokonały 3:1 Holandię, a decydującym momentem była wygrana przez nie końcówka trzeciego seta. W całym turnieju Polki uległy tylko finalistkom turnieju – w grupie Włoszkom i w półfinale Serbkom.

Mecz o brązowy medal zaczął się od walki cios za cios, ale przy zagrywce Poli Janickiej biało-czerwone zaczęły przejmować inicjatywę na boisku. Udane kontry Olgi Musiał i Natali Kecher spowodowały, że w jednym ustawieniu odskoczyły od rywalek na 13:7. Kolejnymi udanymi serwisami popisywała się Barbara Latos, blok dołożyła Karolina Staniszewska, a błędy Holenderek w ataku spowodowały, że ich strata urosła do dziesięciu oczek (19:9). W końcówce pomarańczowe już się nie podniosły, a pojedyncze udane odpowiedzi Nicole Van de Vosse na niewiele im się zdały. Ostatecznie po ataku Kecher premierowa odsłona padła łupem Polek 25:16.W pierwszej fazie drugiej odsłony obie ekipy szły łeb w łeb. Dopiero as serwisowy Musiał i udana kontra Staniszewskiej dały prowadzenie biało-czerwonym (9:6). Przy zagrywce Dagmar Mourits Holenderki wróciły do gry, ale dzięki blokowi to Polki ponownie przejęły inicjatywę, odskakując najpierw na 12:10, a chwilę później na 14:11. To nie był koniec emocji, bo po kontrze Emily Silderhuis pomarańczowe ponownie doprowadziły do remisu. Po akcji Mourits objęły Nawet prowadzenie 20:17, ale Latos doprowadziła do zaciętej końcówki. W walce na przewagi więcej zimnej krwi zachowały pomarańczowe, które po kontrze Aishy Meering przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (26:24).

W trzecim secie poszły za ciosem, a po ataku Mourits odskoczyły od przeciwniczek na 5:1. Te dzięki blokowi Latos i kontrze Stanisławskiej odrobiły straty, ale nie były w stanie przełamać Holenderek. Po akcji Jet Kok to pomarańczowe ponownie zaczęły budować sobie przewagę (13:11). Na siatce uaktywniła się Meering, a ich przewaga rosła (18:14). Polki jednak było stać na zryw, a przy serwisie Natalii Bandurskiej doprowadziły do remisu. W końcówce obroniły kilka piłek setowych, a ostatecznie blok Musiał dał im zwycięstwo 27:25.

Na początku czwartego seta nie zamierzały zwalniać tempa. Trudne serwisy Kecher i błędy przeciwniczek spowodowały, że Polki odskoczyły od nich na 7:3. Holenderki zaczęły odrabiać straty, ale dzięki Latos inicjatywa była wciąż po stronie biało-czerwonych (12:9). Pomarańczowe popełniały coraz więcej błędów, a po czapie Oliwii Nastawskiej Polki zbliżały się do sukcesu (16:11). Swoje trzy grosze do wyniku dołożyła jeszcze Martyna Podlaska, a blok biało-czerwonych odebrał ochotę do walki Holenderkom (22:17). Przy zagrywce Van de Vosse pomarańczowe zbliżyły się jeszcze na 21:22, ale ich błędy w połączeniu ze zbiciem Kecher dały zwycięstwo biało-czerwonym (25:21).

Holandia – Polska 1:3
(16:25, 26:24, 25:27, 21:25)

Składy zespołów:
Holandia: Konijnenberg (6), De Vos (1), Ten Brinke (15), Kok (9), Silderhuis (9), Van de Vosse (3), Molenaar (libero) oraz Meering (12), Mourits (9) i Radstake
Polska: Staniszewska (17), Janicka (6), Kecher (10), Nastawska (5), Musiał (22), Latos (11), Kubas (libero) oraz Łyduch (libero), Bandurska (2), Podlaska (4), Moszyńska i Szewczyk

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej ME siatkarek do lat 19

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę