Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Renata Biała zostaje w klubie na kolejny sezon

Renata Biała zostaje w klubie na kolejny sezon

fot. Łukasz Krzywański

Trwa budowa składu E.Leclerc Radomki Radom na sezon 2020/2021. Renata Biała przedłużyła umowę z klubem i w nadchodzących rozgrywkach zobaczymy ją w barwach Radomki. Dla przyjmującej będzie to czwarty rok w tym klubie.

Renata Biała swoją karierę zaczynała w Blusoft Mazovi Warszawa. Do drużyny z Radomia dołączyła w 2017 roku, wówczas Radomka grała w I lidze. Biała zaprezentowała się wtedy z bardzo dobrej strony, przyjmując 746 razy z 58% skutecznością. Radomska siatkarka zagrywała 379 razy i w polu serwisowym zanotowała 51% skuteczność. Podobnie sytuacja wyglądała w ataku, gdzie Biała uplasowała się na drugiej pozycji, po Majce Szczepańskiej (760 ataków).Sezon 2018/2019 był jej debiutanckim w ekstraklasie. Przyjmująca wystąpiła w 25 meczach, 69 setach i zdobyła 108 punktów.

W minionych rozgrywkach, choć zakończonych przedwcześnie, siatkarka zaprezentowała się dobrze. Zajęła 11. miejsce w rankingu przyjmujących (ponad 50% skuteczności). Została także wyróżniona nagrodą MVP w meczu z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz.

Cieszymy się, że zostają z nami zawodniczki, które przez ostatnie sezony były jednym z filarów drużyny. W tym przypadku przedłużenie kontraktu z Renią Białą to duży plus. Cały czas trwa budowa składu i mam nadzieję, że niebawem przedstawimy Państwu również nowe nazwiska – powiedział dyrektor klubu Łukasz Kruk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved