Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Renata Biała: Na pewno się nie poddamy

Renata Biała: Na pewno się nie poddamy

fot. Paweł Ciesielski (tauronliga.pl)

– Pierwszy set był ciężki. Przegrywałyśmy sześcioma, a nawet siedmioma punktami, ale dziewczyny walczyły do końca i nie poddały się. To był klucz do tego, że wygrałyśmy ten mecz – podsumowała pierwsze spotkanie o brązowy medal Renata Biała, przyjmująca E.Leclerc Moya Radomki Radom. W rywalizacji do trzech zwycięstw pierwszy krok w kierunku 3. miejsca zrobiły radomianki, które pokonały we własnej hali ŁKS Commercecon Łódź 3:0.

Ostatnie mecze sezonu 2020/2021 będą toczyły się bardzo szybko, bowiem kolejne starcie Radomki i ŁKS-u odbędzie się już w najbliższy wtorek (13 kwietnia) o godzinie 20:30 w łódzkiej hali Sport Arena.Ze swojego występu w sobotnim pojedynku na pewno zadowolona może być Justyna Łukasik. Środkowa radomskiej ekipy zdobyła 15 punktów, w tym 5 blokiem i 10 z ataku. W tym drugim elemencie jej skuteczność wyniosła 71%. – Starałam się po prostu robić swoje. Cieszymy się na pewno z wygranego meczu 3:0, bo za trzy dni gramy kolejny, więc każda ilość energii, którą zachowamy sobie na później, to jest plus dla nas. Cieszymy się z wyniku, jeszcze czekają nas co najmniej dwa spotkania – powiedziała zawodniczka E.Leclerc Moya Radomki.

W gorszych nastrojach schodziły po meczu z boiska siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź. W pierwszym secie prowadziły wysoko 19:12 i 21:14, ale w końcówce dały sobie odebrać całą przewagę i przegrały do 22. W kolejnych dwóch setach łódzka drużyna straciła cały swój animusz i grała pod dyktando rywalek.

Widać było, że miał na nas wpływ pierwszy set, w którym straciłyśmy tak dużą przewagę. Razem z tą przewagę straciłyśmy pewność siebie i tego na później brakowało. Zaczęłyśmy robić takie głupie błędy i myślę, że to było naszą dużą bolączką. Gdzieś w głowie siedział pierwszy set, bo dużo straciłyśmy w jednym ustawieniu i nie mogłyśmy z niego wyjść – przyznała po meczu Krystyna Strasz, libero ŁKS-u Commercecon Łódź.

Renata Biała doceniła po spotkaniu obronę rywalek, ale przede wszystkim komplementowała grę swoich koleżanek w bloku i ataku, dodając skromnie, że jej rolą w drużynie jest przede wszystkim przyjęcie. Justyna Łukasik dodała, że radomianki mimo nerwowego początku, z biegiem czasu potrafiły odnaleźć swój rytm.

Zespoły grające o medale mistrzostw Polski nie mają już teraz czasu na odpoczynek, bowiem mecze rozgrywane są co trzy dni. Już w najbliższy wtorek (13 kwietnia) o godzinie 20:30 ŁKS Commercecon i E.Leclerc Moya Radomka spotkają się ponownie. Tym razem spotkanie odbędzie się w Łodzi. Krystyna Strasz liczy na to, że jej zespół w swojej hali pokaże dużo lepszą grę. – Mam nadzieję, że ten mecz będzie inny. Na pewno musimy sobie teraz wszystko szybko poprzestawiać w głowach. Nie ma czasu na trenowanie. Tak naprawdę dużo siedzi w głowie. Było to po nas widać. Mimo że starałyśmy się odwrócić sytuację na boisku, nie mogłyśmy znaleźć żadnego antidotum na drużynę, na którą byłyśmy przygotowane. Wiedziałyśmy czego się spodziewać, a nie byłyśmy tam, gdzie trzeba, czegoś nam brakowało. Musimy szybko odrobić lekcję, przerobić ten mecz. Zrobimy wszystko, żeby zagrać całkiem inaczej w naszej hali – dodała libero Łódzkich Wiewiór.

Jedziemy tam wygrać, będziemy walczyć do końca. Na pewno się nie poddamy – zapowiedziała z kolei Renata Biała. – Troszeczkę nam zabrakło w tym drugim spotkaniu z Chemikiem, żeby zagrać o złoto. To chociaż brąz na pewno nam się należy. Będziemy walczyć. Myślę, że ŁKS tak samo – zakończyła przyjmująca Radomki.

źródło: opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę