Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Renan Dal Zotto: Wiedzieliśmy, że nie możemy przegrać seta

Renan Dal Zotto: Wiedzieliśmy, że nie możemy przegrać seta

Brazylijczycy pokonali reprezentację Kataru 3:0, jednak w drugim i trzecim secie końcówki były dość nerwowe. – Wygranie meczu 3:0 było dla nas fundamentalne. Nie zagraliśmy genialnego meczu, ale wiedzieliśmy, że nie możemy przegrać seta – powiedział po spotkaniu trener Renan Dal Zotto.

Flávio podkreślił, że to zwycięstwo było ważne, ponieważ umocniło Brazylię na pozycji lidera w swojej grupie. – Teraz musimy poczekać na wyniki pozostałych gier, aby poznać naszą pozycję w klasyfikacji generalnej i przeciwnika do 1/8 finału. Bardzo się cieszę, że z każdym meczem drużyna wykazuje wzrost, lepsze tempo na boisku.

Ten rytm będzie ważny w następnej fazie. Będziemy mieli trzy lub cztery dni do następnego meczu, aby się zregenerować i dostosować niektóre szczegóły – dodał Flávio.

Wiedzieliśmy, że musimy wygrać z jak największą różnicą. Katarska drużyna zaczęła popełniać wiele błędów w pierwszym secie, ale potem ich liczba spadła – przeanalizował mecz Thales. – Udało nam się zakończyć grupę z pozytywnym wynikiem. Ważne jest, aby wyjść jako pierwsi w grupie i spróbować teoretycznie korzystniejszej konfrontacji w 1/8 finału.

Weszliśmy w tę grę bardzo poważnie. Od drugiego seta mieliśmy więcej trudności, a przeciwnik lepiej wchodził do gry – dodał Lucarelli. – Wiemy, że nie możemy się wahać w decydujących momentach. Najważniejsze, że wyszliśmy z kolejnym zwycięstwem.

źródło: cbv.com.br, inf. własna