Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Renan Dal Zotto: Nasz zespół dał z siebie wszystko

Renan Dal Zotto: Nasz zespół dał z siebie wszystko

fot. Klaudia Piwowarczyk

W  pierwszym ćwierćfinałowym meczu Siatkarskiej Ligi Narodów Stany Zjednoczone wygrały z Brazylią 3:1 i tym samym wyeliminowały Canarinhos z dalszej gry w turnieju. – Nasz zespół dał z siebie wszystko, wszyscy zawodnicy. Gra była rozstrzygnięta w szczegółach – powiedział po spotkaniu ćwierćfinałowym Renan Dal Zotto, szkoleniowiec reprezentacji Brazylii.

W pierwszym secie byliśmy lepsi, w drugim oni byli lepsi, w trzecim mieliśmy szanse i nie potrafiliśmy ich wykorzystać – analizował trener. – W czwartym secie, który zaczął się trochę niezręcznie, zareagowaliśmy, ale nie wytrzymaliśmy. Oczywiście jest wiele zasług naszego przeciwnika, ale cały czas próbowaliśmy i ci, którzy byli na boisku oddali się całkowicie.Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, liczyliśmy na kolejny półfinał i kolejny tytuł – ocenił Ricardo Lucarelli, brazylijski przyjmujący. – Ale niestety tak się nie stało. Wiemy, gdzie zgrzeszyliśmy, co mogliśmy zrobić lepiej. W dzisiejszej siatkówce bardzo ważne są szczegóły, a tym razem nie wiedzieliśmy, jak wykorzystać nadarzające się okazje. Przeciwnik spisał się bardzo dobrze, ale wiemy, że w niektórych rzeczach możemy się poprawić.

Konieczność dalszej pracy podkreślał z kolei Bruno Rezende, rozgrywający i kapitan zespołu. – To były trudne zawody. Czekał na nas bardzo mocny przeciwnik, pojedynek będący klasykiem światowej siatkówki. Byli lepsi i ostatecznie wygrali. Mieliśmy pozytywne punkty, takie jak przybycie Darlana i występ środkowych, którzy spisywali się bardzo dobrze podczas zawodów. Teraz musimy nadal wierzyć w ten proces i dalej pracować. Wciąż mamy miejsce na ewolucję, a nasz zespół po raz kolejny pokazał, że ma graczy, którzy mogą coś zmienić i zmienić mecz. 

źródło: melhordovolei.com.br, opr. własne

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę