Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PL: Ślepsk z kompletem punktów w meczu z Norwidem

PL: Ślepsk z kompletem punktów w meczu z Norwidem

Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza wygrali 3:0 z beniaminkiem z Częstochowy. Przyjezdni dzielnie walczyli w trzecim secie, nie wykorzystali swoich szans na wygranie tej części meczu. Dzięki temu zwycięstwu Śleps przesunął się na 11. miejsce w tabeli.

Nieskuteczny zryw Norwida

Od początku spotkania na siatce górowali gospodarze. Gdy asa dołożył Paweł Halaba, interweniował trener Hudziak (7:3). Wysoką skuteczność utrzymywał Piotr Hain, jednak to nie wystarczało by częstochowianie odrobili straty (10:7). W kolejnych akcjach goście nie ustrzegli się prostych błędów. Gdy zablokowany został Dulski, różnica punktowa ponownie się powiększyła. Po kolejnym czasie dla trenera Norwida asa posłał Halaba (17:11). Goście punktowali głównie po błędach przeciwników (19:13). Dobre wejście zaliczył Aymen Bouguerra, po jego kolejnej celnej zagrywce interweniował trener Kwapisiewicz (20:16). Coraz pewniej punktował Damian Kogut, po drugiej stronie siatki ręki nie wstrzymywał Bartosz Filipiak. Zryw w końcówce nie wystarczył, by częstochowianie odwrócili losy seta. Kropkę nad i zagraniem przez środek postawił Joaquin Gallego.

Pełna kontrola Ślepska

Pierwsze akcje seta numer dwa były zacięte. Zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Wysoką skuteczność utrzymywał Konrad Stajer. Częstochowianie wciąż mieli problem z dokładnym przyjęciem zagrywki. Gdy Bouguerra nie poradził sobie z odbiorem zagrywki Halaby, czas wykorzystał częstochowski trener (12:9). Mimo podwójnej zmiany gra gości nie poprawiała się. Gospodarze dobrze czytali grę rywali i ustawiali punktowe bloki (17:12). Kontratak Halaby i as Bartosza Firszta wyprowadziły siatkarzy Ślepska na prowadzenie 20:13. Zagranie przez środek Gallego dało serię piłek setowych gospodarzom (24:17). Atak z szóstej strefy Bouguerry obronił pierwszą z nich, ale kolejną wykorzystał Filipiak.

Zacięta partia i porażka Norwida

Po asie Halaby Ślepsk prowadził 6:4 w trzecim secie. Goście za sprawą ataku Mateusza Borkowskiego i bloku na Firszcie szybko wyrównali wynik (7:7). Po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Wynik oscylował wokół remisu. Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu. W dalszej fazie seta wciąż żaden z zespołów nie potrafił zbudować przewagi. Dopiero błąd w polu zagrywki Halaby i blok Haina na Gallego pozwoliły Norwidowi odskoczyć na 21:19. Szybko interweniował trener Kwapisiewicz. Po przerwie sytuacja na tablicy wyników szybko się odwróciła i potrójny blok na Borkowskim wyprowadził Ślepsk na prowadzenie 22:21. W decydującym momencie nie mylił się Filipiak. Przy stanie 24:22 o czas poprosił jeszcze trener Hudziak. Ciekawego seta zamknął atakiem po bloku w aut z lewego skrzydła Filipiak.

MVP: Paweł Halaba

Ślepsk Malow Suwałki – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0
(25:21, 25:18, 25:23)

Ślepsk: Sanchez, Stajer (9), Gallego (7), Filipiak (19), Halaba (13), Firszt (5), Czynkiewicz (libero) oraz Żakieta, Buculjević
Norwid: Schmidt (5), Kogut (10), Soabński (1), Kowalski, Dulski (4), Hain (7), Jaskuła (libero) oraz Keturakis (2), Borkowski (7), Jenness, Bouguerra (8)