Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Superpuchar Włoch w rękach Joanny Wołosz i Martyny Łukasik! Pokonały Lavariniego

Superpuchar Włoch w rękach Joanny Wołosz i Martyny Łukasik! Pokonały Lavariniego

Joanna Wołosz i Martyna Łukasik znakomicie rozpoczęły sezon w Italii. Ich Prosecco Doc Imoco Conegliano pokonał Numia Vero Volley Milano po zaciętym tie-breaku i sięgnął po Superpuchar Włoch. Dla Wołosz to kolejne tego typu trofeum w karierze, dla Martyny Łukasik pierwszy zagraniczny sukces. Przypomnijmy, że drużynę rywalek prowadzi selekcjoner Biało-Czerwonych Stefano Lavarini.

Początek meczu był wyrównany, po stronie Imoco wyróżniała się Sarah Fahr, ale kiedy udanie atakowała Helena Cazaute to rywalki osłabione brakiem Egonu prowadziły 11:9.  Sprawy w swoje ręce wzięła Isabelle Haak doprowadzając do remisu. Oba zespoły przez długi czas były w kontakcie punktowym. Znakomita postawa Niki Daalderop dała jednak Vero Volley w końcówce prowadzenie 21:18. Siatkarki trenera Lavariniego dobrze pracowały zagrywką, a wynik seta na 25:20 ustaliła atakiem Myriam Sylla.

Drugiego seta także lepiej rozpoczęły siatkarki z Mediolanu. Wywierały presję zagrywką, a Daalderop  nie zawodziła w ataku (6:1).  Vero Volley utrzymywało prowadzenie przez pewien czas, Po stronie Imoco jednak Haak dała sygnał do walki, przeciwniczki zaczęły się mylić, a Martyna Łukasik najpierw wyrównała na 13:13 i kończyła kolejne ataki (18:14). Podopieczne trenera Santarelliego  w pełni przejęły dominację na boisku, swój kunszt pokazywała Gabi, a wynik meczu na 1:1 ustaliła atakiem Isabelle Haak.

Martyna Łukasik pozostała na boisku. Początek trzeciej partii był wyrównany, ale po akcji Wołosz było 9:6 dla Imoco. Dobra zagrywka Cazaute i błędy przeciwniczek pozwoliły rywalkom wyrównać na 13:13. W ofensywie nie zawodziła Myriam Sylla, działał także blok i zrobiło się 18:14 dla Vero Volley.  Ekipa Stefano Lavariniego utrzymywała prowadzenie do końca seta, którego udanym atakiem zamknęła Nika Daalderop.

W czwartej partii po błędzie Isabelle Haak Vero Volley prowadziło 8:5. Siatkarka ta jednak rzadko popełnia błędy,  do tego na środku siatki  czujna była Sarah Fahr a Martyna Łukasik robiła swoje,  Imoco wyszło po kolejnym bloku Fahr na prowadzenie 15:14.  Walka trwała w najlepsze do końca seta, a udane ataki Haak pozwoliły Imoco doprowadzić do tie-breaka.

W tie-breaku akcje Haak i Fahr pozwoliły Imoco Volley szybko odskoczyć, ale na 4:4 wyrównała Laura Heyrman. Swoje chwile miała jednak Gabi, jej kolejne ataki pozwoliły ekipie trenera Santarelliego odbudować przewagę  (7:4).  Atak Łukasik i błąd Sylli dały Imoco piłki meczowe (14:10).  Mecz udanym atakiem zakończyła Haak.

Dla drużyny Imoco Volley to ósmy w historii i siódmy z rzędu Superpuchar Włoch (2016, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024). Joanna Wołosz zdobyła dwa punkty atakiem i jeden blokiem, a Martyna Łukasik dziewięć atakiem i jeden blokiem. Zanotowała 39% skuteczności ataku i  56%. dokładność w przyjęciu.

MVP: Sarah Fahr

Prosecco Doc Imoco Conegliano – Numia Vero Volley Milano 3:2
(20:25, 25:16, 21:25, 25:23, 15:11)