Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejna porażka Legionovii, SMS z kompletem punktów

I liga K: Kolejna porażka Legionovii, SMS z kompletem punktów

Czwarty mecz z rzędu przegrała Legionovia Legionowo. Tym razem musiał uznać wyższość SMS-u Szczyrk. Drużyna z Mazowsza zajmuje odległe, 11. miejsce.  Ma tyle samo punktów co SMS i zaledwie dwa oczka więcej od Karpat Krosno. W kolejnym meczu Legionovia zmierzy się Imielinie z tamtejszym MKS-em.

sms z inicajtywą

Młode siatkarki ze Szczyrku od początku spotkania narzuciły swój styl gry. Otwarcie seta należało do nich, prowadziły 7:2. Legionovia szybko odrobiła straty, w jednym ustawieniu zdobyła sześć punktów z rzędu i prowadziła 10:8. Gra obu drużyn falowała. Do stanu po 15 wynik oscylował wokół remisu, po czym przyjezdne zbudowały sobie trzypunktową przewagę (18:15). Podopieczne Grzegorza Kowalczyka doprowadziły do remisu 19:19. Przestój jaki przytrafił im się w końcówce sprawił, że ze zwycięstwa w tej części meczu cieszyły się siatkarki SMS-u.

W drugiej partii spotkania na boisku dominowała drużyna z Mazowsza. Przyjezdne nie miały siatkarskich argumentów. Seriami traciły punkty, przegrywały 5:11, a następnie 10:21. Gospodyniom wychodziło niemal wszystko. Siatkarki uczące się w Szczyrku były w odwrocie. Wyraźnie przegrały tę część meczu.

odrzuciły od siatki

Wyrównana gra w trzeciej partii toczyła się do stanu po 9. wówczas swoją przewagę zaznaczyły młode siatkarki z południa Polski. Odrzuciły swoje przeciwniczki od siatki, seriami zdobywały punkty i wypracowały sobie trzypunktową przewagę (12:9).  Gospodynie seriami traciły punkty, przegrywały 12:20. W końcówce odrobiły kilka punktów, na niewiele się to zdało. SMS wygrał tego seta w stosunku 25:19.

W kolejnym secie na początku gra toczyła się punkt za punkt (2:2, 5:5). Po czym do głosu doszły uczennice ze Szczyrku. Odskoczyły swoim rywalkom na dwa punkty (7:5). Ich radość nie trwała zbyt długo, kilka chwil później doszło do kolejnego remisu (8:8). Więcej do powiedzenia na boisku miała drużyna ze Szczyrku, która odskoczyła swoim rywalkom na trzy punkty (14:11). Legionovia stanęła w miejscu przy stanie 13:14. W jednym ustawieniu straciła dziewięć punktów z rzędu przy serii zagrywek Milewskiej i przegrywała 13:23. Trener gospodyń rotował składem, brał przerwy na żądanie. Posunięcia te na niewiele się zdały. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem przyjezdnych.

LTS Legionovia Legionowo – SMS PZPS Szczyrk 1:3
(20:25, 25:14, 19:25, 15:25)

Legionovia: Szmelter, Bagrowska, Duda, Mikołajczyk, Diana Dąbrowska, Daca, Łuszczyńska (libero) oraz Górecka, Gajewska, Jaworska-Nowak, Łabanowska, Milun
SMS: Milewska, Ornoch, Moszyńska, Siuda, Robińska, Brzoza, Suska (libero) oraz Mulka, Jaroń, Dombrowska, Marszałkowicz