Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Challenge Saquarema: Kantor i Zdybek przegrywają na start

BPT Challenge Saquarema: Kantor i Zdybek przegrywają na start

fot. PressFocus

Wystartowała rywalizacja w fazie grupowej Beach Pro Tour Challenge Saquarema. Duet Piotra Kantora oraz Jakuba Zdybka nie rozpoczął najlepiej zmagań przegrywając na start z chilijską parą kuzynów Grimalt 1:2.

DOBRY START NIE WYSTARCZYŁ

Polski duet w wykonaniu Piotra Kantora oraz Jakuba Zdybka na start zmagań w fazie grupowej spotkał się z Marco i Estebanem Grimaltami z Chile. Biało-czerwoni lepiej weszli w zawody, zyskując przewagę za sprawą swojego dobrego bloku. Zwłaszcza Kantor pracował tym elementem, notując łącznie cztery oczka  w inauguracyjnej odsłonie. Kiedy gracze znad Wisły prowadzili 8:5, włączyli szósty bieg, dopisując kolejne oczka, a zarazem zwiększając przewagę (18:11). Po ataku Zdybka było po secie (21:13).

Również i drugi set z początku toczył się pod dyktando Polaków, którzy po asie Zdybka wygrywali 6:4. Nie zabrakło jednak w ich szeregach trudności, bowiem i gra kuzynów Grimalt stała się lepsza. Swoją dyspozycją w polu serwisowym doprowadzili do remisu po 7, a na tym nie spoczęli, wysuwając się na prowadzenie (11:9, 15:12). Prym w ofensywie wiódł Kantor, po atakach którego dwukrotnie doszło do wyrównania (15:15, 18:18). Bliżej zwycięstwa był chilijski duet, który legitymował się piłkami setowymi. Biało-czerwoni obronili pierwszą z nich, ale błąd własny dał oponentom wyrównanie w meczu (22:20).

Nie mogło obyć się bez gry punkt za punkt w tie-breaku. Po tym, jak w kontrataku zatrzymany został Kantor, rywale wygrywali 6:4. Marco Grimalt szczególnie dobrze sprawował się w bloku, sprawiając zarazem Polakom niemało trudności. W pewnym momencie przewaga znacznie się zarysowała, duet z Ameryki Południowej prowadził aż 13:7, co podyktowane było też błędami Polaków. Zamknięcie starcia przez kuzynów Grimalt było jedynie kwestią czasu (15:9).

Biało-czerwoni rozegrają jeszcze drugie spotkanie w grupie. Będzie to zarazem mecz o pozostanie w turnieju, a więc ewentualna porażka oznaczać będzie odpadnięcie ze zmagań. Kantor/Zdybek zagrają z australijską parą Hodges/Schubert, która jest zarazem najwyżej rozstawioną w grupie F.

Kantor/Zdybek (POL) – Grimalt M./Grimalt E. (CHL) 1:2
(21:13, 20:22, 9:15)

 

 

źródło: opr. własne, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved