Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Radomka straciła punkty w meczu z mielecką Stalą

TL: Radomka straciła punkty w meczu z mielecką Stalą

Siatkarki Radomki Radom i Stali Mielec zainaugurowały 13 kolejkę TauronLigi. Faworytkami były radomianki i nie było niespodzianki. Stali jednak nie oddała meczu bez walki. Przegrywała 1:2, ale doprowadziła do tie-breaka. Ostatecznie jednak dwa punkty zainkasowała Radomka. MVP została wybrana Marie Schölzel.

Mocne otwarcie Stali

Początkowo wynik oscylował wokół remisu, skutecznymi atakami wymieniały się Paulina Reiter i Weronika Gierszewska. Z czasem do głosu zaczęły dochodzić radomianki, które przejęły inicjatywę na siatce. Po bloku na Bałuckiej interweniował trener Grabda (6:9). Po tej przerwie nie brakowało przedłużonych wymian. Swoje akcje kończyła Emilia Mucha. Gdy kontratak wykorzystała Sonia Kubacka to Stal prowadziła 11:10 i czas wykorzystał trener Micoli. Serię przy zagrywkach Izabeli Bałuckiej przerwała dopiero mocnym atakiem Reiter (12:11). W dalszej fazie seta gospodynie dyktowały warunki. Blok na Murek i as Gierszewskiej skłonił radomskiego szkoleniowca do wykorzystania kolejnej przerwy (19:15). Sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Po asie Bałuckiej gospodynie miały serię piłek setowych (24:18). Partię zamknął plas Muchy.

Johnson poderwała Radomkę

Chociaż pierwsze akcje drugiego seta należały do gospodyń, rywalki za sprawą skutecznych zagrań Marie Schölzel odwróciły wynik (2:0, 2:3). W kolejnych akcjach ponownie do głosu doszły gospodynie. Skutecznie atakowała Pola Nowacka. Gdy zablokowana została Reiter, czas wykorzystał szkoleniowiec Radomki (11:6). W kolejnych akcjach w szeregi Stali zaczęły wkradać się błędy. Po pomyłkach Muchy i Kucharskiej wynik wyrównał się (13:13). Raz za razem punktowała Hilary Johnson. Seria przy zagrywkach Kornelii Moskwy trwała, dlatego w krótkim czasie obie przerwy wykorzystał szkoleniowiec gospodyń (13:16). Po drugiej przerwie zagrywająca posłała piłkę w aut. W dalszej części seta gospodynie nie miały zamiaru odpuszczać. Wciąż ofensywa Radomki opierała się na Johnson. Po bloku na Reiter ponownie na tablicy wyników pojawił się remis (18:18). Do końca nie brakowało walki. Gdy chaotyczną akcję zakończyła nieudana kiwka Johnson, o zwycięstwie miała zdecydować gra na przewagi. W niej ostatnie słowo należało do kanadyjskiej przyjmującej.

Pod kontrolą przyjezdnych

Przez dłuższy czas w trzecim secie trwała wyrównana, choć niepozbawiona błędów gra. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Dopiero atak po bloku w aut Johnson i zatrzymanie zagrania Gierszewskiej dało Radomce prowadzenie 16:13. O czas poprosił trener Grabda. Po ataku po bloku Klaudii Nowakowskiej dystans powiększył się. Radomianki kontrolowały grę. Mimo kilku skutecznych ataków Gierszewskiej dystans pozostawał wyraźny (18:21). Po zagrywce w siatkę Kubackiej przyjezdne miały piłki setowe. Drugą wykorzystała Schölzel.

Udany zryw Stali

Szybko w czwartym secie warunki zaczęły dyktować przyjezdne, po błędzie Gierszewskiej o czas poprosił trener Grabda (4:6). Przyjezdne górowały na siatce, gdy w aut piłkę posłała Kubacka było już 9:5 dla przyjezdnych. W dalszej fazie seta po obu stronach siatki pojawiały się błędy. Radomianki miały problem z odbiorem zagrywek Gierszewskiej i po ataku z przechodzącej Nowackiej interweniował trener Micoli (12:14). Mielczanki kontynuowały skuteczną grę i po zagraniu po prostej Muchy wyrównały na po 16. Passę przy zagrywkach Bałuckiej zakończyła celnym atakiem Schölzel (18:17). W dalszej fazie seta trwała zacięta walka. Po kontrataku Gierszewskiej ostatni czas wykorzystał radomski szkoleniowiec (21:19). W końcówce uaktywnił się mielecki blok (24:22). Przyjezdne skutecznymi atakami obroniły obie piłki setowe. Nie zdołały jednak odwrócić losów seta. Po kontrataku Muchy gospodynie doprowadziły do tie-breaka.

Gospodynie bez szans

Kolejne błędy gospodyń sprawiły, że to Radomka prowadziła 5:3 w tie-breaku, szybko przerwę wykorzystał Mateusz Grabda. Gdy w aut sytuacyjną piłkę posłała Gierszewska, o kolejny czas poprosił trener Stali (4:7). Pojedyncze ataki Nowackiej na niewiele się zdały. Radomiaki kontrolowały grę. Gospodynie starały się walczyć, gdy po kontrataku Gierszewskiej zmniejszyły dystans do dwóch oczek, czas wykorzystał jeszcze trener Micoli (9:11). Od tej pory to głównie radomianki punktowały. Kropkę nad i w tym meczu postawiła Nowakowska.

MVP: Marie Schölzel

ITA TOOLS STAL Mielec – MOYA Radomka Radom 2:3
(25:19, 24:26, 21:25, 26:24, 10:15)

Stal: Nowacka (19), Bałucka (8), Mucha (24), Gierszewska (19), Kubacka (7), Kucharska (5), Łyduch (libero) oraz Pancewicz (libero), Dyduła (2), Walczak i Laskowska-Azab
Radomka: Reiter (15), Łyczakowska (4), Johnson (24), Murek (1), Świrad (9), Schölzel (17), Stenzel (libero) oraz Nowakowska (12), Gajer (1), Moskwa i Rybak-Czyrniańska