Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rekordowy turniej siatkówki plażowej! Ponad 300 par w Obłędnej Plaży w Zbąszyniu

Rekordowy turniej siatkówki plażowej! Ponad 300 par w Obłędnej Plaży w Zbąszyniu

fot. Obłędna Plaża

Po raz kolejny padnie rekord. Aż 321 drużyn zgłosiło się do udziału w corocznym Festiwalu Siatkówki Plażowej pod nazwą Obłędna Plaża, odbywającego się w Zbąszyniu w Wielkopolsce.

Korzenie zbąszyńskiego beach volleya sięgają lat 2000, kiedy miasteczko było organizatorem jednych z pierwszych zawodów lokalnej rangi. Z roku na rok rosła frekwencja i rozwijała się infrastruktura. W 2013 w Zbąszyniu na 4 boiskach odbyły się mistrzostwa Polski młodzików. Następnie w 2016 organizatorzy zdecydowali się pójść o krok dalej i podjąć się organizacji turnieju rangi eliminacji mistrzostw Polski. Tak powstała idea Obłędnej Plaży — turnieju łączącego profesjonalizm z pasją do sportu i plażowej kultury. – Od wielu lat naszym mottem przewodnim jest „Wielki sport w małym mieście”. Staramy się organizować turniej na dużą skalę, jednocześnie angażując lokalne zasoby i wykorzystując fakt malowniczego położenia Zbąszynia i boisk, które zlokalizowane są nad samym jeziorem Błędno — mówi Tomasz Szczechowicz, dyrektor turnieju oraz Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.W 2021 roku Obłędna Plaża przeszła przemianę i z turnieju rankingowego stała się festiwalem otwartym na wszystkie kategorie bez względu na wiek, pochodzenie, płeć czy poziom sportowy. Formaty gier są skrojone na potrzeby uczestników i dopasowane tak, aby grania w przyjaznej atmosferze było jak najwięcej. – Po 4 latach organizacji turniejów rankingowych odczuliśmy potrzebę zmiany. Chcieliśmy wyjść z ofertą atrakcyjnego turnieju do uczestników nie tylko na poziomie profesjonalnym. Tych zawodniczek i zawodników jest naprawdę sporo. Chcieliśmy dać im więcej, niż jeden mecz eliminacyjny, jak w turniejach PZPS. Postawiliśmy na innowacyjny format gier. Otworzyliśmy się na większą liczbę par. To poskutkowało rekordem frekwencji już w 2021 roku, kiedy do Zbąszynia zjechało się 221 drużyn — dodaje Marcin Szczechowicz, dyrektor sportowy i promotor turnieju z ramienia Proskos.

Nadchodząca edycja 2023 to kolejna ewolucja i dodanie do turnieju kategorii młodzieżowych. Rywalizacja rozpocznie się o dzień wcześniej, w czwartek 25.05, a na starcie pojawią się aż 164 duety złożone z młodych adeptów siatkówki plażowej z całego kraju. Blisko drugie tyle weźmie udział w kategoriach open — turnieju mężczyzn, kobiet, mikstów, oraz oldboy. Łącznie daje to 321 par w 16 kategoriach. Jest to najwyższa frekwencja w historii turniejów siatkówki plażowej w Polsce. Turniej będzie prowadzony z profesjonalną oprawą spikersko — komentatorską. O livestream z trzech głównych boisk zadba ekipa Proskos, która jest współorganizatorem festiwalu.

Zdajemy sobie sprawę, że rozwój turnieju zależy od innowacji i otwartości na nowe rozwiązania. Z roku na rok staramy się dokładać inicjatywy do programu — zarówno tego w internecie, jak i na samym obiekcie. W edycji 2023 na pewno zobaczymy poszerzoną ofertę gastronomiczną, więcej stref tematycznych i atrakcji dla młodych adeptów oraz rodzin z dziećmi, które chcemy zachęcić do uprawiania beach volleya. Nie schodzimy też z poziomu przekazu z turnieju. Chcemy, aby uczestnicy gier finałowych poczuli się wyjątkowo i wspólnie z nami tworzyli prawdziwe show w dobrym tego słowa znaczeniu — przekazuje Michał Szczechowicz, dyrektor operacyjny turnieju. Całe przedsięwzięcie to kilkaset spotkań przez 4 dni zmagań na 10 boiskach głównych i 5 kortach do minisiatkówki plażowej. Oprócz emocji sportowych na terenie plaży zostanie zorganizowany zlot food trucków, a podczas uroczystego otwarcia wystąpi teatr ognia. W organizację zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób ze Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Proskos, Gminy Zbąszyń oraz lokalnych jednostek samorządowych. Obszerną relacją z turnieju wraz z wynikami na żywo oraz przekazem wideo można śledzić na kanałach social media Obłędnej Plaży, YouTube Proskos, oraz stronie www. Odnośniki do wszystkich wspomnianych źródeł informacji znajdują się pod linkiem: TU.

źródło: materiał partnera

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę