Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Szymura: Naszym celem jest zwycięstwo jak przed rokiem

Rafał Szymura: Naszym celem jest zwycięstwo jak przed rokiem

fot. Jastrzębski Węgiel

Na inaugurację pierwszego dnia 2. edycji letniego turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, Jastrzębski Węgiel zmierzył się ze Ślepskiem Malow Suwałki. Jastrzębianie zwyciężyli 2:0. Zawody rozgrywane są na Kompleksie Sportowym Wanda w Krakowie. – Nastawiamy się na ciężkie pojedynki, ale nie ukrywamy, że naszym celem jest zwycięstwo jak przed rokiem – powiedział Rafał Szymura, przyjmujący aktualnego mistrza Polski.

Na inaugurację turnieju wygraliście ze Ślepskiem Suwałki. Zaczęliście grę w turnieju od zwycięstwa. Domyślam się, że będziecie chcieli powtórzyć wynik sprzed roku?
Rafał Szymura: Taki mamy plan, żeby tak jak rok temu wygrać. Dla nas jest to fajna rozrywka, bo mieliśmy długą przerwę w treningu. To naprawdę dobre przetarcie przed dalszą części okresu przygotowawczego do sezonu. Może niektórzy z nas coś w te wakacje już na piachu robili, ale to nie to samo, bo tutaj gramy po czterech. Zasady są halowe. Osobiście jestem bardzo zadowolony ze świetnej organizacji w Krakowie. Cieszymy się, że możemy tutaj pograć dla kibiców.

Mieliście już okazję zagrać w PreZero Grand Prix PLS w zeszłym roku. Co więcej, wygraliście całe rozgrywki. Dzięki temu w tym roku gra się wam łatwiej?

– Myślę, że nigdy nie jest łatwo. Zawsze trzeba grać na sto procent. Pokazywać wszystko, co się ma. Wiadomo, że my też nie jesteśmy, w jakimś tam super treningu, bo dopiero będziemy mieć sezon przygotowawczy. Z jednej strony dobrze, że za bardzo nas ta siłownia nie zmęczyła. Jednak nie można powiedzieć, że jest łatwo. Pogoda jest jaka jest. Owszem nie ma słońca, ale pada deszcz i piasek wszędzie się przykleja. Do tego piłka jest mokra, ale finalnie warunki nie są najgorsze.

Mimo krótkiego okresu przygotowania, waszym celem jest wygranie całego turnieju PreZero Grand Prix?

– Dokładnie tak. Jutro gramy mecz ze zwycięzcą spotkania Asseco Resovia – Gwardia Wrocław. Jeśli dobrze pamiętam również o godzinie 9:00. Zobaczymy, jak drugi mecz się ułoży. Nastawiamy się na ciężkie pojedynki, ale tak jak pani powiedziała, naszym celem jest zwycięstwo jak przed rokiem. 

Pozwolę sobie zapytać jeszcze o nadchodzący sezon. Będziecie bronić tytułu mistrza Polski. Zapowiadają się dla was interesujące rozgrywki.

– W pełni się zgadzam. Myślę, że liga będzie jeszcze ciekawsza niż rok temu, bo każda drużyna zrobiła dobre transfery. Wiele wskazuje na to, że rozgrywki będą wyrównane. Zobaczymy wszystko, jak będzie układał się sezon. Uważam, że jesteśmy mocni. Będziemy chcieli na pewno obronić tytuł, zdobyć Puchar Polski i osiągnąć dobry wynik w Lidze Mistrzów. Będziemy grali na trzech różnych frontach, ale mogę zapewnić, że damy z siebie wszystko.

autor: Katarzyna Porębska/Amelia Porębska

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę