Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Szymura: Mam nadzieję, że nasza siatkówka będzie się podobać

Rafał Szymura: Mam nadzieję, że nasza siatkówka będzie się podobać

fot. Klaudia Piwowarczyk

W jednym z dwóch rozegranych w sobotę meczów PlusLigi jastrzębianie pewnie pokonali rywali z Gdańska. – Cieszy to, że po takiej przerwie ten głód gry jest i pokazaliśmy w tym meczu to, co trenujemy na co dzień – mówił po meczu Rafał Szymura. – Sami do końca nie wiedzieliśmy, czego możemy się po sobie spodziewać – dodał Michał Szalacha.

Powrót do gry po przerwie jastrzębianie mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych. Podopieczni Luke’a Reynoldsa w konfrontacji z Treflem Gdańsk nie stracili nawet seta. Jak przyznał po meczu Michał Szalacha dla jastrzębian ten mecz był ważnym sprawdzianem.Sami do końca nie wiedzieliśmy, czego możemy się po sobie spodziewać. Dobrze wyglądaliśmy na treningach, trochę tej świeżości przybyło. Ale jednak trudno w tak krótkim czasie odzyskać w pełni to czucie piłki. Na pewno cieszymy się z wygranej za trzy punkty – dodał środkowy Jastrzębskiego Węgla. Rzeczywiście gospodarze kontrolowali przebieg rywalizacji, nie obyło się jednak bez nerwowości w ostatniej partii, kiedy to triumfatora musiała wyłonić gra na przewagi. M.in. na ten fragment meczu uwagę zwrócił Michał Szalacha.Graliśmy spokojnie, kontrolowaliśmy spotkanie, chociaż końcówka trzeciego seta nam trochę uciekła, bo mieliśmy kilka punktów przewagi i doprowadziliśmy do nerwowej końcówki. Nie zostaje nic tylko wyciągać wnioski cieszyć się z tego, że nie daliśmy rywalom wygrać seta – podsumował.

O dobrym stylu, w jakim ekipa ze Śląska wróciła na plusligowe parkiety, mówił również Rafał Szymura.Cieszymy się, że wróciliśmy po trzech tygodniach, no prawie miesiącu, bez gry. To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, trochę szkoda tego trzeciego seta, bo popełniliśmy sporo błędów w elemencie zagrywki. Ale cieszy to, że po takiej przerwie ten głód gry jest i pokazaliśmy w tym meczu to, co trenujemy na co dzień– kontynuował przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, zwracając przy tym uwagę na skuteczność w kontratakach. – Myślę, że nasza zagrywka i gra systemem blok-obrona bardzo dobrze funkcjonowały, co się przekładały na grę w kontrataku. To cieszy, po to trenujemy, żeby grać jak najlepiej i zdobywać punkty. Będziemy nadal kontynuować tę pracę i mam nadzieję, że nasza siatkówka będzie się podobać wszystkim – dodał jeden z liderów jastrzębian.

 

źródło: inf. własna, Jastrzębski Węgiel - YouTube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved