Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Szymura: Mamy jeszcze szansę, żeby poprawić naszą grę

Rafał Szymura: Mamy jeszcze szansę, żeby poprawić naszą grę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie byli w stanie pokonać ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W pierwszym finałowym meczu PlusLigi przegrali na terenie rywala 0:3, choć spotkanie w większości było wyrównane. – W tych końcówkach popełniliśmy trochę za dużo błędów, a cały czas graliśmy praktycznie na styku i dwa błędy wystarczyły, żeby przegrać seta. W trzeciej partii walczyliśmy i walczyliśmy, ale się nie udało. Gratulacje dla ZAKSY, to jeszcze nie koniec tego finału – mówił po meczu w Kędzierzynie-Koźlu przyjmujący jastrzębian Rafał Szymura. 

 Na początku spotkania to ZAKSA wypracowała sobie prowadzenie i dość pewnie kontrolowała wydarzenia na boisku. Potem jastrzębianie zaczęli grać trochę skuteczniej i walka się wyrównała. Za każdym jednak razem końcówki padały łupem gospodarzy meczu, którzy dzięki temu wygrali 3:0. – Myślę, że mecz mógł podobać się kibicom. W tych końcówkach popełniliśmy trochę za dużo błędów, a cały czas graliśmy praktycznie na styku i dwa błędy wystarczyły, żeby przegrać seta. W trzeciej partii walczyliśmy i walczyliśmy, ale się nie udało – mówił Rafał Szymura, który liczy na to, że dyspozycja jego drużyny w kolejnych spotkaniach będzie lepsza. – Gratulacje dla ZAKSY, to jeszcze nie koniec tego finału. Mamy jeszcze szansę, żeby poprawić naszą grę i wygrać – zapowiedział Szymura.

Jego zespół przegrał ostatnie spotkania z ZAKSĄ, zarówno w PlusLidze, jak i Lidze Mistrzów czy Pucharze Polski. – Grając, nie myśli się o tym. Po prostu chce się znaleźć najlepsze rozwiązanie, żeby skończyć atak. Mieliśmy też pecha, bo kilka razy rywale zastawili nam inny kierunek, my nie trafialiśmy. Musimy zapomnieć o tym meczu i choć nie będzie to łatwe, to już w sobotę kolejne starcie i na niej musimy się skupić – mówił przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Mistrzowie i wicemistrzowie Polski grali już naprzeciwko siebie tyle razy w tym sezonie, że trudno spodziewać się tego, że którakolwiek ekipa czymś zaskoczy rywali. – Ani my ich niczym nie zaskoczymy, ani oni nas. Tyle już ze sobą graliśmy w tym sezonie, że doskonale wiemy, kto co gra. Myślę, że może zadecydować po pierwsze dyspozycja dnia, po drugie musimy wyeliminować te błędy. W polu zagrywki popełniliśmy w tym pierwszym meczu ponad 15 pomyłek i taka drużyna jak ZAKSA świetnie to wykorzystuje, gra swoją dobrą siatkówkę i przekłada się to na wygrane sety i mecze – wyjaśnił Rafał Szymura. Drugie finałowe starcie odbędzie się już w najbliższą sobotę w Jastrzębiu-Zdroju.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę