Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rafał Sobański: Pracowaliśmy intensywnie i efektywnie

Rafał Sobański: Pracowaliśmy intensywnie i efektywnie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Kibice mogą oczekiwać od nas 100% zaangażowania i walki do samego końca, bo takim zespołem chcemy być – powiedział Rafał Sobański tuż po tym jak został wybrany przez członków drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa na kapitana drużyny w sezonie 2022/23.

Rafał ostatnio zostałeś wybrany przez drużynę na kapitana zespołu i w sezonie 2022/23 będziesz pełnił w ekipie Exact Systems Norwid Częstochowa dość ważną rolę? Jak ty sam podchodzisz do tego typu wyborów?Rafał Sobański: Podchodzę dość spokojnie, jestem wdzięczny chłopakom że mi zaufali i wybrali mnie na kapitana. Pokazuje mi to, że dobrze się wkomponowałem w szatnie i nikomu nie podpadłem. Chciałbym być taką osobą, gdzie każdy z drużyny będzie mógł liczyć na moją pomoc, a w razie problemów będzie mógł się do mnie zgłosić i rozwiążemy go wspólnie. Ja sam od siebie chciałbym jeszcze przekazać młodszym kolegom moje doświadczenie i pokazać im właściwą drogę i kierunek, w którym powinni podążać.

Taka decyzja zespołu to z pewnością nobilitacja, ale również spora odpowiedzialność. Wybór drużyny pokazuje, że widzą w tobie lidera?

Tak, na pewno jest to dodatkowa odpowiedzialność, ale zarazem dla mnie kolejna motywacja do pracy i dalszego rozwoju. Lidera tak naprawdę kształtuje boisko i nie koniecznie musi nim być kapitan, ale jeśli chodzi o mentalność – to tak kapitan musi być taką osobą i będę chciał sprostać temu wyzwaniu i dam z siebie wszystko żeby tak było.

Za wami dość trudny i niezbyt lubiany przez sportowców okres przygotowawczy. Pięć tygodni treningów bez gry i dopiero ostatnio mieliście okazję stoczyć pierwsze mecze kontrolne. Wydaje się, że dobrze przepracowaliście ten okres, a wyniki mogą napawać kibiców optymizmem?

– To prawda, jest to dla nas ciężki okres, ale czy nie lubiany? Chyba nie do końca. Można to rozpatrywać na kilka sposobów, ale ja osobiście go lubię. Nowa grupa, poznawanie się, docieranie i praca, która ma nam przynieść efekty w trakcie sezonu. Mogę przyznać, że to jeden z najlepszych okresów przygotowawczych w mojej karierze tak pod względem sportowym jak i atmosfery w jakiej przebiega. Pracowaliśmy intensywnie i efektywnie, a teraz możemy się w końcu sprawdzić na tle rywali. Wraz z upływającym czasem narastała w nas chęć gry i rozegraliśmy już trzy wartościowe sparingi, które pokazują, że idziemy w dobrą stronę. Oczywiście na nie których płaszczyznach mamy jeszcze trochę pracy do wykonania, żeby to wyglądało lepiej i pomagało nam w trakcie sezonu.

Czego zatem mogą oczekiwać kibice Norwida w nadchodzącym sezonie? Macie wyznaczony przez zarząd i trenerów jakiś cel minimum? Na co stać błękitno-granatowych?

– Na pewno mogą oczekiwać od nas 100% zaangażowania i walki do samego końca bo takim zespołem chcemy być i aby wszyscy wiedzieli i widzieli, że nigdy nie odpuszczamy i mamy swój twardy boiskowy charakter. A jeśli tak będziemy do tego podchodzić to wyniki przyjdą same i będą z całą pewnością pozytywne. Z tego co wiem, to nie mamy nakreślonego z góry celu, który mamy osiągnąć, ale czuję i wiem, że tą grupę stać na wiele. Każdy z nas jest ambitny i chce osiągnąć w tym sezonie jak najlepszy wynik dla drużyny.

*rozmawiał Marek Osuchowski

źródło: ksnorwidczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę