Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Sobański: Przez jakiś czas będziemy się docierać

Rafał Sobański: Przez jakiś czas będziemy się docierać

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Pozytywnie patrzę w przyszłość. Na pewno przez jakiś czas będziemy się jeszcze docierać, ale z tego, co zdążyłem już zauważyć, to nie ma w zespole żadnego marudy. Będziemy ciężko pracować na dobry wynik – powiedział Rafał Sobański, przyjmujący MKS-u Będzin.

W szeregach MKS-u Będzin w międzysezonowej przerwie zaszło sporo zmian. Podopieczni Jakuba Bednaruka już wrócili do pracy po dłuższej przerwie. – Grupa jest bardzo pozytywna. Wszyscy optymistycznie są nastawieni zarówno do treningów, jak i wobec siebie. Pozytywnie patrzę w przyszłość. Na pewno przez jakiś czas będziemy się jeszcze docierać, ale z tego, co zdążyłem już zauważyć, to nie ma w zespole żadnego marudy. Będziemy ciężko pracować na dobry wynik – powiedział Rafał Sobański, przyjmujący zespołu znad Czarnej Przemszy.W minionych rozgrywkach MKS nie miał udanego początku sezonu. Tym razem ma być inaczej, jednak wydaje się, że wciąż podstawowym zadaniem będzinian będzie utrzymanie się w PlusLidze. Doświadczony przyjmujący nie stawia sobie dodatkowych celów, poza tym, by nadal się rozwijać. – Nie stawiam sobie specjalnych celów indywidualnych. Podstawą jest to, aby być lepszym i się rozwijać. Wiem, że stać mnie na dużo. Wiem do jakiego poziomu muszę wrócić. Po to teraz trenujemy, żeby wrócić do odpowiedniej formy, a następnie starać się przeskoczyć pewien poziom. Będę walczył o miejsce w szóstce z Brazylijczykami i Kacprem – zaznaczył przyjmujący drużyny z Będzina.

Na razie Jakub Bednaruk nie ma wszystkich zawodników do dyspozycji. Brakuje trójki Brazylijczyków, którzy nie zjawili się jeszcze w Polsce przez pandemię koronawirusa. – Mam nadzieję, że w końcu Brazylijczycy do nas dołączą. Liczę, że szybko zaczną z nami trenować, bo rzadko się zdarza, aby od początku przygotowań zespół był w komplecie. Nie mamy w składzie żadnych kadrowiczów, którzy mogliby przyjechać do Będzina dopiero tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek. Z niecierpliwością czekamy na Brazylijczyków. Liczymy, że szybko wpasują się w nasz zespół – zakończył Rafał Sobański.

źródło: MKS Będzin - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved