Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Rafał Kalinowski: Chcielibyśmy powalczyć o pierwszą czwórkę

Rafał Kalinowski: Chcielibyśmy powalczyć o pierwszą czwórkę

fot. zbiory prywatne

Drużyna z Tarnowa, Grupa Azoty PWSZ Jedynka, przygotowuje się do nowego sezonu. Za miesiąc rozpoczną się zmagania na pierwszoligowych boiskach. – Chcielibyśmy powalczyć o pierwszą czwórkę. Pierwsze trzy, cztery kolejki dadzą odpowiedź, na co stać poszczególne drużyny – powiedział Rafał Kalinowski, trener tarnowianek.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Jedynka Tarnów intensywnie przygotowują się do nowego sezonu. – Pierwszy mecz ligowy rozegramy 26 września w Mielcu, w Tarnowie zagramy 10 października. Skupiamy się w chwili obecnej na elementach motorycznych oraz fizycznych. Trenujemy w siłowni oraz na stadionie, powoli wprowadzamy też elementy techniczne. Pierwsze trzy, cztery kolejki dadzą odpowiedź, kto jakim potencjałem dysponuje. Chcielibyśmy znaleźć się w środku tabeli, a być może powalczyć o pierwszą czwórkę – powiedział Rafał Kalinowski, szkoleniowiec tarnowianek. Nowy trener nie ukrywa, że pojawiają się obawy w związku z panującą pandemią. – Na co dzień docierają do nas informacje o zakażeniach, które dotyczą też sportowców. Przestrzegamy i pilnujemy wszystkich wymogów i obostrzeń, stosujemy się do nich. Liczę na to, że dogramy ten sezon do końca i wszyscy z niego będziemy zadowoleni – stwierdził trener.Dobre nastroje panują wśród siatkarek, liczą one na dobry wynik. – Chciałybyśmy awansować do LSK oraz chciałybyśmy zakończyć sezon w tym samym składzie, którym rozpoczęłyśmy przygotowania. Liczę na to, że każda z nas da z siebie wszystko i będzie na koniec zadowolona. Ważne jest dla mnie też to, że będę mogła trenować z bardziej doświadczonymi zawodniczkami i będę się mogła od nich uczyć – powiedziała środkowa Nina Chojnacka.

Chciałabym, abyśmy zajęły miejsce w pierwszej czwórce. Gra w klubie z Tarnowa powinna być krokiem do przodu. Być może w kolejnych sezonach uda mi się zagrać w klubie z TAURON Ligi lub za granicą. Wszystkie moje oczekiwania zostały spełnione, liczę na to, że powalczymy o jak najwyższe cele – dodała inna środkowa Simona Dreczka. – Każdy klub ma swoje założenia i ambicje w nowym sezonie. Moim marzeniem jest zdobycie medalu i liczę na to, że na koniec sezonu będziemy mogły się z tego faktu cieszyć. Atmosfera w Tarnowie wokół siatkówki jest bardzo dobra, mamy bardzo młodą drużynę i to mnie cieszy – zakończyła rozgrywająca tarnowskiego zespołu Karolina Szczygieł.

źródło: inf. własna, starnowa.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved