Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek nowym zawodnikiem Stali Nysa

Rafał Buszek nowym zawodnikiem Stali Nysa

Przyjmujący Rafał Buszek w sezonie 2022/2023 będzie reprezentował barwy Stali Nysa. Zawodnik w ostatnich czterech sezonach grał w Asseco Resovii Rzeszów.

Rafał Buszek ma na swoim koncie wiele sukcesów klubowych: czterokrotnie zdobył złoty medal (dwa razy z Resovią oraz dwa razy z  ZAKSĄ Kedzierzyn-Koźle). Srebrny medal z ZAKSA i brązowy z rzeszowskim klubem. Ma też na swoim koncie Puchar Polski orz srebrny medal Ligi Mistrzów. Z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo świata w 2014 roku.

Dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium w memorial im. Jerzego Huberta Wagnera,  a jeden raz na trzecim miejscu. Zajął też trzecie miejsce w Pucharze Świata. Przyjmujący swoją siatkarską karierę rozpoczął w AZS Politechnice Warszawskiej, grał w Resovii, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Był wypożyczony do Farta Kielce i AZS-u Olsztyn.

Zadowolenia z transferu nie krył Daniel Pliński, szkoleniowiec Stali. – Rafał to bardzo doświadczony i charyzmatyczny gracz. Jestem przekonany, że jego poziom sportowy pomoże nam być lepszym zespołem. Rozmowy z Rafałem nie trwały długo i były bardzo konkretne. Jestem bardzo zadowolony, że Rafał wybrał nasz klub – podsumował trener.