Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rafael Redwitz nowym trenerem zespołu z Nicei

Rafael Redwitz nowym trenerem zespołu z Nicei

fot. Klaudia Piwowarczyk

Rozgrywający Rafael Redwitz nie pozostał długo bezrobotny po zakończeniu kariery jako czynny zawodnik. Były siatkarz Asseco Resovii Rzeszów zdecydował się zostać trenerem i od przyszłego sezonu poprowadzi zespół z Nicei.

Rafael Redwitz, urodzony w brazylijskiej Kurytybie, jednak mający również obywatelstwo francuskie, zakończył bardzo bogatą karierę w 2021 roku. Pozostaje jednak przy siatkówce i od przyszłego sezonu będzie pierwszym trenerem francuskiej ekipy Nice VB.Redwitz jako rozgrywający bronił barw m.in. Arago de Sète, Paris Volley, Tours VB, Iksry Odnicowo czy VfB Friedrichshafen. Zawitał również do Polski, gdzie w latach 2009-2010 był zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. W sezonie 2015/2016 grał w AZS-ie Częstochowa. We wrześniu 2018 roku wrócił do Rzeszowa, jednak już w grudniu tego samego roku rozwiązał kontrakt. Jego ostatnim klubem był włoski Consar Rawenna.

Rafael Redwitz podpisał kontrakt z Nice VB na dwa sezony, do 2023 roku. – Czeka na mnie piękny projekt. Gra sprawiała mi wiele przyjemności przez całą karierę, ale nadszedł czas, by ją zakończyć. Miałem to szczęście, że mogłem sam zdecydować, w jaki sposób to zrobić – przyznał Redwitz.

Klub z Nicei w minionym już sezonie zajął w Ligue A dwunaste miejsce. Wygrał zaledwie pięć spotkań, przegrał natomiast aż dwadzieścia jeden. Przed Rediwtzem ciężkie zadanie. – Chcę zmienić obraz tej drużyny, wprowadzić nową dynamikę do tej ciekawej mieszanki zawodników. Fabrice (Chalendar, asystent trener – przyp. red.) będzie dla mnie oparciem, połączeniem z resztą sztabu szkoleniowego – podkreślił.

źródło: lequipe.fr., opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę