Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Radosław Wodziński: Byliśmy faworytem i pokazaliśmy to na boisku

Radosław Wodziński: Byliśmy faworytem i pokazaliśmy to na boisku

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police wywiązały się z roli faworyta spotkania 19. kolejki TAURON Ligi. Policzanki w czterech setach pokonały zespół z Radomia. – Zdecydowanie Chemik ustawił sobie grę po swojemu. W tych dwóch setach nie miałyśmy nic do powiedzenia, bo kontrolowały grę w każdym elemencie. Ten pierwszy i trzeci wyglądały zupełnie inaczej. Niestety ta nasza gra trochę tak wygląda, jest szarpana – wchodzimy, zaczynamy dobrze i gdzieś ucieka nam koncentracja i pewność i przegrywamy. Tak niestety cały czas wygląda nasza gra, cały czas z tym walczymy – powiedziała Krystyna Strasz.

 



Grupa Azoty Chemik Police wygrał wyjazdowy mecz. MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom starała się przeciwstawić rywalkom, ale tylko w trzecim secie zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Zdecydowanie Chemik ustawił sobie grę po swojemu. W tych dwóch setach nie miałyśmy nic do powiedzenia, bo kontrolowały grę w każdym elemencie. Ten pierwszy i trzeci wyglądały zupełnie inaczej. Niestety ta nasza gra trochę tak wygląda, jest szarpana – wchodzimy, zaczynamy dobrze i gdzieś ucieka nam koncentracja i pewność i przegrywamy. Tak niestety cały czas wygląda nasza gra, cały czas z tym walczymy, ale nie możemy tego przewalczyć – przyznała Krystyna Strasz. – Były momenty szczególnie blok-obrona wystartowały i reszta poszła za tym – w trzecim secie udało się dogonić rywalki i przechylić szalę na naszą stronę. Hala jest tu piękna i zasługuje, żeby tu była dobra siatkówka. Robimy wszystko, by to zrobić, chociaż w tym sezonie idzie nam to pod górkę nad czym mocno ubolewam – dodała libero zespołu z Radomia.

Po pierwszym wyrównanym secie, którego Chemik wygrał do 21 w kolejnym policzanki triumfowały już do 12. Przyjezdne nie zdołały jednak pójść za ciosem. Dopiero po przegranym trzecim secie w czwartym ponownie przejęły inicjatywę i dopisały do swojego konta komplet oczek. – Myślę, że ten pierwszy set troszeczkę pokazał, że nie będzie tak łatwo, jak się spodziewałyśmy i że jednak dziewczyny z Radomia tutaj pokażą, jak mocne są na tym terenie. Musiałyśmy wskoczyć na wyższy bieg. Ten trzeci set miał dużo błędów szczególnie w zagrywce, wydaje mi się, że uciekła duża część koncentracji, którą miałyśmy. Wydaje mi się, że początek czwartego seta też nie był jednostronny, ale okazało się, że jesteśmy w stanie wyciągnąć ten mecz i spokojnie tego czwartego seta wygrać. Takie sety jak ten trzeci się zdarzają – stwierdziła Maria Stenzel.

Szkoleniowiec policzanek zwrócił uwagę, że w trzeciej partii jego zespół miał problemy z koncentracją i błędami własnymi. – Myślę, że w przegranym secie straciliśmy koncentrację. Trochę błędów szczególnie na początku na zagrywce i myślę, że w tym secie nie graliśmy tak, jak powinniśmy w ataku. Spadła nam skuteczność. Myślę, że to było lekkie rozprężenie po wygranym gładko secie do 12. Fajnie, że dziewczyny pokazały charakter w ostatnim secie i po raz kolejny wygrały go do 12, co przypieczętowało ten mecz. Myślę, że cały czas kontrolowaliśmy to spotkanie. Byliśmy faworytem i pokazaliśmy to na boisku – powiedział po spotkaniu trener Chemika Radosław Wodziński.

Obecnie policzanki zajmują trzecie miejsce. Do drugiego Developresu tracą sześć oczek. Do końca fazy zasadniczej pozostały trzy mecze. Chemika czeka gra z Pałacem, ŁKS-em i Developresem. – Chemik Police to zespół, który z takimi zawodniczkami musi wygrywać. To jest coś, co musi być w naszym DNA, to jest podstawą tego zespołu. Nie patrzymy już na to, co się wydarzy. Wiemy oczywiście jak wygląda tabela, analizujemy to, ale to, co mówię też dziewczynom – my musimy z każdym meczem budować swoją pewność siebie na boisku i te zagrania, które trenujemy, nad którymi pracujemy udoskonalamy i to chcemy w tych meczach też zaprezentować. Ważne jest, żeby zagrać końcówkę z mocnymi rywalami, bo będziemy mieli rzeszowianki i ŁKS, jak najlepiej. Oczywiście przed pucharem to jest dla nas bardzo ważne – podkreślił policki szkoleniowiec.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę