Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Puczkowski: Będzie to bardzo ważny mecz dla nas

Radosław Puczkowski: Będzie to bardzo ważny mecz dla nas

Niespodziankę sprawił BBTS Bielsko-Biała, który zdołał się podnieść w meczu z ekipą z Zawiercia i doprowadzić do tie-breaka. Tym samym zanotował na swoim koncie ważny punkt. – Próbowaliśmy wszystkiego, poprawiliśmy na pewno przyjęcie, bo o to było bardzo ciężko u nas, jeśli chodzi o ten element. Bardzo się cieszę, że miałem okazję się zaprezentować – powiedział po tym spotkaniu przyjmujący BBTS-u, Radosław Puczkowski.

Bielszczanom z pewnością należą się brawa za walkę, gdyż nie poddali się po dwóch wysoko przegranych setach z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. – Staraliśmy się walczyć, podejmować walkę z nimi. Wiadomo, że Warta Zawiercie to bardzo mocny przeciwnik. Próbowaliśmy wszystkiego, poprawiliśmy na pewno przyjęcie, bo o to było bardzo ciężko u nas, jeśli chodzi o ten element. Bardzo się cieszę, że miałem okazję się zaprezentować, bo po to tak naprawdę pracuję. Wchodzę na boisko, jest to dla mnie nowość, bo dopiero to jest mój pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce, więc każde to wejście jest trochę stresujące, ale z mijaniem czasu coraz lepiej się czuję. Już po tym pierwszym secie tak naprawdę, który wygraliśmy, już czułem się okey, nie byłem taki zestresowany. Fakt, że są to bardzo dobrzy zawodnicy i ciężko się z nimi nie stresować, jak się wychodzi, bo to jest praktycznie najwyższy poziom i jedna z lepszych lig na świecie, więc po prostu trzeba się do tego powoli przyzwyczajać – powiedział Radosław Puczkowski.

Kolejne spotkanie BBTS zagra na wyjeździe z GKS-em Katowice. – Teraz Katowice są lekko zachwiane po odejściu jednego przyjmującego, więc na pewno będzie to mecz, w którym powinniśmy bardzo powalczyć. Tym bardziej, jeśli chcemy się utrzymać w PlusLidze. To są właśnie takie mecze, które powinniśmy wygrywać. Faktycznie bardzo fajnie, że z Wartą Zawiercie udało nam się zdobyć dwa sety, ale no będzie to bardzo ważny mecz dla nas – odniósł się do kwestii rywala w kolejnej kolejce przyjmujący.

Spotkanie z ekipą z Katowic zostało zaplanowane na 12-ego lutego. Odbędzie się o godzinie 20:30.

źródło: bbts.tv, opr. własne