Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Panas: Wyciągnęliśmy wnioski i teraz nastąpił inny dobór

Radosław Panas: Wyciągnęliśmy wnioski i teraz nastąpił inny dobór

fot. ksnorwidczestochowa.pl

Po nieudanym sezonie 2021/2022 pierwszoligowiec z Częstochowy przebudował skład i liczy na znacznie lepsze miejsce w kolejnych rozgrywkach. – Z pewnością będzie to lepszy sezon, jestem o tym przekonany. Wydaje mi się, że w poprzednim jakość transferów nie poszła w odpowiednim kierunku, bo wydawało się, że zawodnicy przychodzący z PlusLigi wniosą pewną jakość, jednak tego nie zrobili. Wyciągnęliśmy wnioski i teraz nastąpił inny dobór – skomentował dyrektor sportowy klubu Radosław Panas.

Częstochowski Norwid miniony sezon nie zaliczył do udanych. Drużyna zajęła dopiero 11. miejsce. Po tych rozgrywkach zespół przeszedł przebudowę. Do drużyny dołączyło sześciu siatkarzy w tym dwóch obcokrajowców – Japończyk Sho Takahashi oraz Australijczyk Graham Beau.Z pewnością będzie to lepszy sezon, jestem o tym przekonany. Wydaje mi się, że w poprzednim jakość transferów nie poszła w odpowiednim kierunku, bo wydawało się, że zawodnicy przychodzący z PlusLigi wniosą pewną jakość, jednak tego nie zrobili. Wyciągnęliśmy wnioski i teraz nastąpił inny dobór. Tamci odeszli, a przyjdzie grupa nowych zawodników, będzie kilku obcokrajowców. Po raz pierwszy w historii będą zawodnicy z zagranicy. Jestem przekonany, że ta praca, którą teraz zaczęli chłopcy z Piotrkiem Gruszką w nowym sezonie przyniosą dużo lepsze efekty – powiedział Radosław Panas, dyrektor sportowy klubu z Częstochowy.

Z klubu odeszło pięciu siatkarzy – Łukasz Usowicz, Łukasz Łapszyński, Kamil Długosz, Kacper Wnuk i Mateusz Podborączyński. Do ekipy prowadzonej przez Piotra Gruszkę oprócz wspomnianych wcześniej obcokrajowców dołączyli również Damian Kogut, Bartosz Schmidt, Rafał Sobański i Mateusz Borkowski. – Najważniejszy jest ten odpowiedni balans. Nie można mieć zespołu złożonego z samych młodych chłopaków, bo oni sobie w tej lidze nie poradzą. Liga jest coraz mocniejsza, SMS Spała – sami młodzieżowi reprezentanci, mistrzowie świata zajęli ostatnie miejsce. Trzeba sporo młodzieży, bo to ważne, oni się uczą, ale dają świeżość, natomiast nie możemy zapominać o tych, którzy są doświadczeni, mają zdecydowanie więcej bagażu, a młodzi mogą na nich liczyć w trudnych momentach. Myślę, że w tym roku to jest zachowane – podkreślił Panas.

źródło: opr. własne, TV Orion

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę